Türkan Şoray evini satışa çıkardı

Türkan Şoray, Bebek'te yer alan 3 katlı evini 15 milyon TL'den satışa çıkardı

Türkan Şoray evini satışa çıkardı

Türkan Şoray, Bebek'te yer alan 3 katlı evini 15 milyon TL'den satışa çıkardı. Türk sinemasının Sultanı Türkan Şoray deniz manzaralı 3 katlı evini satıyor. Şoray evini satma kararına evde asansör olmadığı ve bacaklarından dolayı sağlık problemi yaşadığını söyledi. Evin üst katlarına çıkmakta zorlanan Türkan Şoray, ''Evim çok güzel ama ben bundan sonra kullanımı daha kolay, modern bir ev almak istiyorum'' dedi. Türkan Şoray'ın evi Bebek'te yer alıyor. 

Türkan Şoray evini satışa çıkardı

Türkan Şoray, 22 yıl beraber yaşadığı Rüçhan Adlı'nın torunları ile yaşadığı ev için miras polemiği yaşamıştı. Taraflar 2001 yılında mahkemeye gitmiş ve Şoray villayı tamamen satın almıştı. 3 katlı olan ev için 15 milyon TL isteyen Türkan Şoray, daha modern ve rahat bir eve taşınacak. 

Türkan Şoray kimdir? 

28 Haziran 1945 doğumlu Türkan Şoray, Türk sinemasında ''Sultan'' lakabı ile anılıyor. İlk sinema ödülünü 1964 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Acı Hayat filmi ile almıştır. Toplam 222 filmde rol alan Şoray, dünyanın en çok flm çeviren kadın oyuncusudur. 12 Mart 2010 tarihinde UNICEF Türkiye iyi niyet elçisi seçilmiştir. 1962 yılında Galatasaray eski asbaşkanı Rüçhan Adlı ile 20 yıl süren bir beraberlik yaşadı. Yollarını ayırdıktan sonra 1995 yılında hastaneye kaldırılan Adlı'yı son anına kadar yalnız bırakmadı. 1983 yılında ise Cihan Ünal ile evlilik yapan Türkan Şoray'ın bu evlilikten Yağmur adlı bir kızları olmuştur. 1987 yılında ise Türkan Şoray ve Cihan Ünal yollarını ayırdı.