Turkcell'in yönetim katını TeamFores tasarladı

Turkcell'in Tepebaşı Plaza Yönetim Katı, TeamFores tarafından tasarlandı. Tasarım kurumsal kimliği kalite ve konforla buluşturmayı hedefledi

Turkcell'in yönetim katını TeamFores tasarladı

Türkiye'de iç mimari ve tasarım alanında faaliyetlerini sürdüren TeamFores Mimarlık, Turkcell'in Tepebaşı Plaza Yönetim katının tasarımını gerçekleştirdi. Tasarımda kurumsal kimliğin konfor ve kalite ile buluşturulması hedeflendi. 

Turkcell'in yönetim katına TeamFores imzası
Mimar Serter Karabatan tarafından kurulan ve hayata geçirdiği tasarımlarla sesini duyuran TeamFores Mimarlık, son olarak Turkcell'in Tepebaşı Plaza Yönetim Katı'nın tasarımına imza attı. 750 metrekarelik bir alanda Turkcell'in kurumsal kimliğini doğal, sade ve dinamik ofis anlayışıyla bütünleştirmeyi hedefleyen tasarımda, iç mekan tasarımlarından aydınlatmaya, havalandırma sistemlerinden ısıtma soğutma ve mobilyalara kadar her unsur en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. 

Turkcell'in yönetim katını TeamFores tasarladı

İç mekanlarda daha ferah bir atmosfer ve yükseklik alğısı hedefleyen TeamFores, Turkcell yönetim binasında özel mermer kaplamalar, zeminlerde ise damar takip yöntemi uyguladı. Mekanlar arasında da akustik bölme sistemleri kullanan TeamFores, zemin, duvar ve bölme sistemleri için tedarikçi firmalara özel uygulamalar gerçekleştirdi. 

TeamFores tasarımında ayrıca haftanın neredeyse her günü ve yoğun sıklıkta kullanılan üst düzey toplantı odaları için özel bir fuaye ve yalnızca bu alanlara hizmet eden gizli bir mutfak bölümü de tasarlandı. Diğer taraftan , toplantıların bölünmemesi ve dışarıdan gelecek servislerin en hızlı şekilde sağlanması için ‘V’ formunda özel toplantı masaları hazırlandı.