Türkerler Holding projelerini Divan Grubu işletecek

Türkerler Holding ve Divan Grubu arasında, Mahall Bomonti ve Mahall Ankara projelerinin işletmesi için anlaşma imzalandı

Türkerler Holding projelerini Divan Grubu işletecek

Türkerler Holding, Mahall Ankara ve Mahall Bomonti İzmir projelerinin işletmesi için Divan Grubu ile anlaşma imzaladı. 

Divan Grubu Mahall Ankara ve Mahal Bomonti İzmir projelerinin işletmesini üstlenecek
Koç Holding iştiraki Divan Grubu, Türkerler Holding tarafından geliştirilen Mahall Ankara projesinin bir bölümünün ve Kule ofislerin işletmesini, Mahall Bomonti İzmir projesindeki tüm rezidansların, işletmesini “Divan Residence” markası ile üstlenecek.

Gayrimenkul sektörünün standartlarını üst düzeye çıkaran anlaşma
Türkerler Holding Yönetim Genel Koordinatörü Attila Sezgin , Türkiye’nin en köklü gruplarından biriyle işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, “İnanıyorum ki bu işbirliği gayrimenkul sektöründe standartları çok daha yukarı taşıyacaktır. Türkerler Holding olarak 50 yıla dayanan köklü geçmişimizde önemli projeler gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.

5 milyar dolarlık yatırım sürüyor
Türkerler Holding'in devam etmekte olan projelerinin toplam yatırım miktarını 5 milyar dolar olarak açıklayan Sezgin: "3 yılda ulaşacağımız yatırım miktarı yaklaşık 8 milyar Dolar’dır. İnşaatta 1993’ten bu yana 5 milyon metrekare hacmine ulaştık. Halen 13 bin 500 kişi istihdam ediyoruz. Ülkenin dört bir yanında ve küresel arenada hizmet vermeye devam edeceğiz. Gayrimenkul sektöründe de seviyeyi uluslararası standartların da ötesine taşımayı hedefliyoruz. Bu işbirliği bu hedefimizi gerçekleştirmede önemli bir adımdır” diye konuştu.

Appelbaum: Türkerler Holding ile işbirliğinden dolayı mutluyuz
Divan Grubu CEO’su Richard P. Appelbaum, Türkerler’le işbirliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Divan markasının 60 yıllık köklü bir geçmişe sahip olduğunu vurgulayan Appelbaum, halen Türkiye’de ve yurtdışında 22 farklı markayla 120 ayrı birimde faaliyet gösterdiklerini kaydetti. Turizm ve yeme-içme sektöründen sonra 2012 yılında gayrimenkul geliştirme sektörüne girme kararı aldıklarını belirten Appelbaum, “Türkerler Grubu’yla birlikte hem Ankara, hem de İzmir’de hayata geçireceğimiz projelerin duyurusunu yapmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz” diye konuştu.

5 yıldızlı otel konforu Mahall projelerinde
Mahall Ankara ve Mahall Bomonti İzmir’deki ofislerde ve rezidanslarda 5 yıldızlı otel konforu sunmayı vadettiklerini vurgulayan Richard P. Appelbaum: “Konfor, rahatlık ve verimlilik Divan’ın Türk ev sahipliği, Türk konukseverliğiyle birleşecek ve çok yakın bir zamanda Ankara’da ve ondan bir süre sonra da İzmir’de konut sahipleriyle buluşacak. Bugünü güzel kılan özelliklerden bir tanesi de iki tane rezidans projesinin duyurusunu aynı anda yapıyor olmamız. Bugünkü duyuruyla birlikte Türkerler Holding’le gelecekte gerçekleştireceğimiz bir takım ortaklıkların da temellerini atmış olduğumuzu umuyorum. Umuyorum ki bugün temellerini attığımız bu güzel iş ilişkisi Türkiye’de her iki holdingin de büyümesine ve genişlemesine katkı vermeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı

Firma Bilgisi: Türkerler Holding