Türkerler İnşaat büyük şehirlerde büyüyor

Mahall Ankara projesiyle Ankara'da başlattığı mahalle konseptinde büyük ilgi gören Türkerler İnşaat, projeye diğer büyük şehirleri içine alacak şekilde genişletme kararı aldı

Türkerler İnşaat büyük şehirlerde büyüyor

31 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Türkerler İnşaat, Ankara'da hayata geçirdiği "Mahall Ankara" projesini İstanbul ve İzmir'e de taşımayı planlıyor. Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, geçtiğimiz yılın sonuna doğru başladıkları Mahall Ankara projesinde, yüzde 30'luk satış oranına ulaştıklarını söyledi.

Mahall Ankara'yı 2015 yılı sonunda tamamlamayı planladıklarını belirten Türker, projenin İzmir'de de hayata geçirilmesi yolunda girişimlere başladıklarını söyledi. Türker, doğrultuda İzmir Alsancak'ta, Özelleştirme İdaresi'nden 80 milyon dolara 45 bin metrekarelik bir arazi satın aldıklarını vurguladı. Arazinin eski Tekel alkol fabrikalarının bulunduğu bölge olduğunu ve çıkan bulguları sergilemek için bir müze oluşturacaklarını vurgulayan Türker, projeden 1 milyar dolar gelir beklediklerini açıkladı. 

Çiftçiler Towers'ın yüzde 60'ı satıldı
İki yıl önce çalışmalarına başladıkları Zincirlikuyu Çiftçiler Towers ile ilgili olarak da bilgi veren Türker, bu projenin 2016 yılı içerisinde tamamlanacağını vurguladı. Şu ana kadar projenin yüzde 60'ının satıldığını belirten Türker: "Çelik ve betonarme karışımı bir bina ile Türkiye'nin en teknolojik binasını inşa ediyoruz..." dedi.

Türker, İstanbul'da yeni proje çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, konuyla ilgili olarak Kartal ve Gaziosmanpaşa semtlerinde görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Firma Bilgisi: Er Inşaat