Turkeybuild Ankara ve İzmir yolunda

Türkiye'nin en önemli yapı fuarı etkinliklerinden Turkeybuild-Yapı Fuarı, 20-23 Ekim tarihlerinde Ankara'da, 3-6 Kasım tarihlerinde ise İzmir'de gerçekleşecek.

Turkeybuild Ankara ve İzmir yolunda

YEM Fuarcılık imzasıyla gerçekleştirilen Turkeybuild-Yapı Fuarları etkinliği, 20-23 Ekim tarihlerinde Ankara'da, 3-6 Kasım 2016 tarihlerinde ise İzmir'de gerçekleştirilecek. 2016'nın ikinci yarısına rekor işlem hacmiyle girmeyi hedefleyen inşaat sektörünün fuarlara büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

İnşaat yatırımlarına katkı sunacak dev etkinlik
Yılın ilk yapı fuarı etkinliği olan 39. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul'un ardından gerçekleşecek Yapı Fuarı-Turkiybuild Ankara ve Yapı Fuarı-Turkeybuild İzmir'in verimli birar ticari platform olarak bölgenin inşaat yatırımlarına önemli katkılar sunacağı söyleyen ITE Turkey ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, inşaat sektörünün büyümesini de sürdürdüğünü söyledi. Başer, etkinliklerle birlikte sektörün işlem hacmine destek verdiklerini ve son açıklanan veriler doğrultusunda lokomotif sektör rolünün sürdüğüğün belirterek:

"Son açıklanan verileri değerlendirdiğimizde Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri görüyoruz. Ülke ekonomisi için bu denli önem taşıyan yapı sektörüne sağladığımız katkıyı günden güne artırmak YEM Fuarcılık’ın öncelikli görevleri arasında yer alıyor." ifadelerini kullandı.

Turkeybuild Ankara ve İzmir yolunda

İç Anadolu ve Ege'nin dev potansiyeli buluşuyor
Ankara'nın önderliğinde önemli bir işlem hacmi oluşturan İç Anadolu Yapı sektörü, 2015 yılında toplam 28.9 milyar TL'lik yatırımıyla dikkat çekti. Bu oran, Türkiye'de gerçekleştirilen toplam inşaat harcamalarının da yüzde 16.5'lik oranını kapsıyor. Diğer taraftan 2015 yılında toplam 176.753 adet konut satışına tanık olan İzmir'in liderliğinde önemli bir işlem hacmine ulaşan İç Anadolu bölgesinde de 2015 yılında toplam inşaat harcamaları 15.27 milyar TL düzeyine ulaştı. 

Sektörün tüm aktörleri bir arada
Katılımcılarına yeni iş ve işbirliği olanağı sunan Yapı Fuarları-Turkeybuild, sektörün yeni ürün, teknoloji ve hizmetlerinin de değerlendirildiği bir platform olma niteliği taşıyor. Etkinlik kapsamında her sene yapı malzemesi sektörünün önde gelen ulusal ve global firmalarının yanı sıra mimar, mühendis, peyzaj mimarları, yatırımcılar, GYO'lar ve müteahhitler de ortak bir platformda buluşma şansı yakalıyor.