Turkeybuild İstanbul için geri sayım

Türk yapı sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen 39. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, bu hafta başlıyor. Etkinlik 10-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Turkeybuild İstanbul için geri sayım

Türkiye yapı sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olarak gösterilen Turkeybuild İstanbul-39. Yapı Fuarı, 10-14 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek. Etkinliğin Konut Bölge Afrika Projesi ise Kenya, Nijerya ve Mozambik, hedef pazar ise İran olarak belirlendi. 

39. Yapı Fuarı
YEM Fuarcılık tarafından organize edilen Turkeybulid İstanbul-39. Yapı Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. Toplamda 100.000 metrekarelik bir alan üzerinde ve 14 salon ve açık alanda gerçekleşecek etkinliği, 1.250 üretici firma ve 111.000 ziyaretçinin katılım bekleniyor. Fuar kapsamında organize edilen Mimarlık ve Mimarlık Kültürü Etkinlikleri ise sektör içindeki bilgi akışını yönlendirmek gibi önemli bir misyon üstlenecek. 

Hedef Pazar İran
39. Yapı Fuarı'nın en önemli organizasyonlarından biri de 2015 yılında kaldırılan Birleşmiş Milletler Ambargosu'nun kalkması ile dünya piyasalarına açılan İran pazarı ile ilgili olarak. Hedef Pazar Projesi kapsamında düzenlenecek İran – Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri Toplantısı”nda, hedef pazar İran’daki iş fırsatları Türk yapı sektörü profesyonelleriyle paylaşılacak.

Konuk Bölge Afrika Projesi: Kenya, Nijerya ve Mozambik
Fuarın İş Geliştirme Platformu etkinliklerinde ise "Konuk Bölge Afrika Projesi" kapsamında görüşmeler yürütecek ve Kenya, Nijerya ve Mozambik gibi ülkelerin potansiyeli masaya yatırılacak. 

Diğer taraftan Bakanlık heyetlerinin yanısıra YEM Fuarcılık’ın yıl içinde yürüttüğü uluslararası çalışmalar kapsamında Lübnan, Ürdün, Irak, Umman, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden 40 kişilik bir Alım Heyeti ile Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Ukrayna ve İran ülkelerinden gelen üst düzey heyetler de fuar katılımcılarıyla buluşacak.