Türkiye, 14. Venedik Mimarlık Bienali’ne katılıyor

Türkiye, gerçekleştirilecek Venedik Bienali 14. Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde ilk kez ulusal bir pavyonla yer alacak

Türkiye, 14. Venedik Mimarlık Bienali’ne katılıyor

17 Şubat 2014 / emlakwebtv
İKSV’nin girişimi ve 21 destekçinin katkılarıyla, dünyanın en önemli güncel sanat ve mimarlık etkinlikleri arasında sayılan Venedik Bienali’nde Türkiye Pavyonu, 20 yıl boyunca tahsis edilen bir mekânda yer alacak. Türkiye Pavyonu, Venedik Bienali’nin iki ana mekânından biri olan Arsenale’de yaklaşık 500 m2’lik bir alanda Vatikan, Arjantin, Güney Afrika ve Peru pavyonlarının bulunduğu binada yer alıyor.

Venedik Mimarlık Bienali’ndeki Türkiye Pavyonu’nun eş sponsorları belli oldu
Türkiye, Uluslararası Sanat Sergisi’nin yanı sıra bu yıl ilk kez Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde de bulunacak. Koordinasyonunu İKSV’nin yürüttüğü, VitrA ve Schüco Türkiye’nin eş sponsorluğunu üstlendiği Venedik Bienali 14. Uluslararası Mimarlık Sergisi’ndeki Türkiye Pavyonu’nun küratörlüğünü Murat Tabanlıoğlu, proje koordinatörlüğünü ise Pelin Derviş yapacak.

Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu’nda yer alacak projenin detayları 10 Mart tarihinde yapılacak bir basın toplantısıyla açıklanacak.

Firma Bilgisi: Bien