Türkiye, bölgesel büyümenin merkez üssü

Ernst & Young’ın küresel ekonomik büyümenin öne çıkan merkezlerinde düzenlediği ‘Strategic Growth Forum’un bu yılki durağı İstanbul olacak

Türkiye, bölgesel büyümenin merkez üssü


Küresel büyümenin stratejik üssü olarak sekiz merkezi seçen Ernst & Young, 2013 yılı içindeki konferanslar dizisini Güney Afrika’nın ardından İstanbul’da sürdürecek. Açılış konuşmasını Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın yapacağı ‘Stratejik Büyüme Forumu Türkiye 8-9 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya’da hızlı ve sürdürülebilir büyümenin merkezi olan, yatırımların cazibe merkezi haline gelen ve bölgesel finansal üs olma yolunda hızla ilerleyen İstanbul, yeni bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor. Ernst & Young’ın Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen CEO’larını, girişimci, yatırımcı, danışman ve devlet liderlerini bir araya getireceği ‘Stratejik Büyüme Forumu Türkiye 2013’te, Türkiye’nin önündeki fırsatlar, sektörlere özel stratejiler, yatırım hedefleri ve İstanbul’un bölgesel finans merkezi vizyonu başlıca konular olarak öne çıkacak.

Ernst & Young Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Çamlıca, Türkiye’nin Stratejik Büyüme Forumu’nun düzenlendiği ülkelerden biri olmasının önemine dikkat çekerek, “Türkiye, çevresindeki bütün ülkeler ekonomik ve siyasi kriz yaşarken, istikrarını koruyarak bölgesel büyüme üssü haline geldi. 2008 yılından bu yana etkisini gösteren ekonomik krizin etkisini en az hisseden ülkelerden biri olan Türkiye, aynı zamanda bölgede barışı sağlamaya yönelik attığı adımlarla geleceğe yönelik fırsatlar için en fazla potansiyel taşıyan ülkelerden biri olduğunu gösterdi” diye konuştu.

8-9 Mayıs 2013 tarihleri arasında The Ritz-Carlton İstanbul’da gerçekleştirilecek olan etkinliğin açılış gününde Ernst & Young’ın “Türkiye’de Yatırım Ortamının Çekiciliği” konulu araştırmasının sonuçları da açıklanıyor olacak. “İstanbul Küresel Bir Finans Merkezi Olabilir mi?” ve “Türkiye’de İş Yapmanın Kültürel Yönleri – Türkiye’deki İş Ortamını Anlamak” başlıklı paneller çerçevesinde Türkiye’nin ekonomi performansı değerlendirilecek.

Etkinliğin ikinci gününde ise kadın girişimcilerle ilgili mini panelin ardından, “Girişim Sermayesi: Gelecek İçin Kaynak Yaratmak – Girişim Sermayesinin Dönüşümsel Gücü” başlıklı panel düzenlenecek.  Günün diğer iki panelinde ise “Avrasya’nın Türkiye’ye Bakış Açısı” ve “Sonraki Adım? Türkiye’nin Sürdürülebilir Büyümeyi Koruma Stratejisi” konuları tartışılacak.

Daha fazla bilgi için http://www.ey.com/TR/en/Services/Strategic-Growth-Markets/SGF---Turkey---Welcome

Organizasyon hakkında daha detaylı bilgi için www.ey.com/tr