Türkiye'de şehircilik devrimi

ASİAD Başkanı Barış Aydın, 'şehircilik' için ayrı bir bakanlık kurulmasının Türkiye'de devrim niteliğinde bir karar olduğunu ifade etti

Türkiye'de şehircilik devrimi

ASİAD Başkanı Barış Aydın, 'şehircilik' için ayrı bir bakanlık kurulmasının Türkiye'de devrim niteliğinde bir karar olduğunu ifade etti. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile bir araya gelen Barış Aydın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın modern şehirler hayata geçirmek adına attığı tüm çalışmaların takipçisi olduklarını belirterek :

Şehircilik Bakanlığı'nın önemi
'Hayat kalitesini yükseltmek, doğal afetlere karşı sağlam ve doğru yapılaşmayı sağlamak ve geleceğimizi güzel şekillendirmek için şehirciliğin önemi büyük. Bu anlamda 'Şehircilik' Bakanlığı'nın kurulması ülkemiz için adeta bir devrim niteliğinde.' şeklinde konuştu. 

ASİAD heyeti Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'yi ziyaret etti

Aydın, ASİAD Başkanı ve İMKON Başkan Yardımcısı olarak modern şehirleşme için tüm katkıyı sunmaya hazır olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Ülkeler şehirlerle büyür, şehirlerin kalkınması da ülkelerin kalkınmasını sağlar. Şehirciliğe katkı sağlayan herkesin dikkatli davranması gerekiyor. Bizim sektörümüzde de ne yazık ki 'çürük elmalar' bulunuyor. O çürük elmaların da iyi denetlenmesi ve araştırılması gerekiyor. Müteahhitlik sektörünün içerisinde olmaması gerekenlerle ilgili çalıştayımız da hazır."

Bakan Güllüce'ye ASİAD Projeleri anlatıldı
Bakan Güllüce'ye ASİAD olarak hayata geçirdikleri projeleri de anlatan Barış Aydın, risk grubu çocukların topluma kazandırılması için başlatılan projeyi paylaştı. Çocuklarla ilgili projeye her türlü desteği vereceğini kaydeden Bakan Güllüce, Tuzla Belediye Başkanı olduğu dönemde kendisinin başlattığı 'Yetimler Haftası' projesini anımsatarak "ASİAD'ı bu projesinden dolayı tebrik ediyorum. Sivil Toplum Kuruluşu gibi çalıştığımız o dönem bize çok şey kattı. Bakanlık da dahil pek çok makamda bulunmama karşın, ilerleyen dönemde yetimlerle ilgili yaptığımız çalışmayı referans vermek benim için çok daha önemli" dedi.