Türkiye emlak fiyat artışında zirveye koşuyor

Forbes dergisinin dünyanın en hızlı emlak fiyat artışı yaşanan ülkeleri listesinde Türkiye 4. sıraya yükseldi.

Türkiye emlak fiyat artışında zirveye koşuyor

Forbes Dergisi tarafından hazırlanan ve dünyanın emak fiyatlarındaki en hızlı artışına sahne olan ülkeleri ele alan listesinde Türkiye dördüncü sıraya sıçradı. Listenin ilk sırasında yer alan Hong Kong'da ev fiyatları ortalama yüzde 23.4 oranında artış gösterirken Türkiye yüzde 10.5'lik artışla listede dördüncü sırada yer aldı

Hong Kong'dan üç odalı bir ev 4.7 milyon dolar
Hızla yükselen barınma ihtiyacının yanında artan rağbet kriterinin baz alındığı listede Hong Kong en hızlı yükselişe tanık oldu. Parkiew mahallesindeki üç odalı bir evin fiyatı 4.7 milyon dolara çıkarken, Hong Kong genelindeki artış yüzde 23.6 olarak gerçekleşti. 

 

Türkiye emlak fiyat artışında zirveye koşuyor

 

Duai, Rio de Janerio ve İstanbul
Listede ikinci sırada ise Dubai yer alıyor. Dubai'de konut fiyatları yüzde 19 oranında değer kazanırken Prenses Kuleleri'ndeki bir apartman dairesinin fiyatı 843 bin dolar seviyesini aştı. Brezilya'nın Rio de Janerio'nun Sugaloaf bölgesinin merkezindeki evlerdeki artış ise yüzde 13.7 oranında artış gösterdi. 

 

Türkiye emlak fiyat artışında zirveye koşuyor

 

Türkiye'deki emlak fiyat artışı ise bu şehirlerin ardında dördüncü sıraya yerleşmesini sağlayacak düzeyde yüzde 10 olarak gerçekleşti. Beşinci sıradaki Rusya'nın başkenti Moskova'daki ev fiyatları artışı ise yüzde 10.2 olarak gerçekleşti.