Türkiye hazır ofis sektörü büyüyor

Eva Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, hazır ofis sektörünün büyüme ivmesini gözler önüne serdi

Türkiye hazır ofis sektörü büyüyor

11 Eylül 2012 / emlakwebtv
Teknolojinin artması ile iş hayatının mobil hale gelmesinin farklı ihtiyaçları beraberinde getirdiğini belirten Turgut, hazır ofis sektörünün doğuşunu da bu kavrama bağlıyor. Mobilize hayatın daha çok seyahat etme imkanı sağladığını söyleyen Eva Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, “Bu durum kişi ve kurumların daha fazla seyahat etmesine neden oldu. Çalışmak için gereken alanlar azaldı, toplantılar konferans odalarından dışarı çıktı. Kişiler gerek seyahat ettiği şehirde gerekse ülkede tam teşekküllü, ihtiyaçlarını tek elden karşılanacak, yüksek kalitede donanıma ve hizmete sahip ufak ama kullanışlı ofislere ihtiyaç duymaya başladılar. Öte yandan bahsi geçen bu ofislerde çalışan sayısı az olacaksa ofisin ufak olması da gerekli oldu. Hal böyle olunca ufak ama her türlü konfora sahip “hazır ofis alanı” ihtiyacı doğdu. Ekonominin kuralı işledi talep gelince arz yaratıldı ve yaratılmaya devam ediliyor.” şeklinde konuştu.
Hazır ofis sektöründe irili ufaklı yerli ve yabancı birçok şirket bulunduğunu ifade eden Turgut, ülkemizde yabancı firmaların en büyük farkının prestijli binaları tercih etmeleri olduğunu belirtti. Hizmet açısından büyük farklar görülmediğini savunan Turgut, yabancı firmaların yıllardır bu sektördeki tecrübeleriyle bir adım daha önde olduklarını ifade etti.
Ülkemizde sadece yabancı zincirlerin değil hazır ofis sektöründeki yerli oyuncuların da son 3 yılda hızla büyüme görüldüğünü belirten Turgut, uluslararası şirketlerin diğer bir avantajının dünyanın birçok yerindeki faaliyet alanlarında kulanım hakkı sunması olduğunu dile getirdi.