Türkiye için enerji tasarrufunda yeni dönem

Merkezi İngiltere Manchester'de bulunan ve Avrupa'nın en büyük, "orta ve küçük ölçekli kojenerasyon" sistemleri üreticisi ENER-G, Türkiye'deki faaliyetlerini PNQ Teknoloji Sistemleri aracılığıyla yürütüyor

Türkiye için enerji tasarrufunda yeni dönem

Dünyanın 4 kıtasında 17 ülkede faaliyet gösteren İngiltere-Manchester Merkezli ENER-G'nin Türkiye'deki çözüm ortağı PNQ Teknoloji Sistemleri oldu. Avrupa'nın en büyük, "orta ve küçük ölçekli kojenerasyon sistemleri üreticisi" olan ENER-G kojen ve trijen sistemlerini Türkiye'ye sunan PNQ Teknoloji, okul, otel ve hastane gibi büyük ölçekli sosyal yapıların enerji ihtiyaçlarının analizinden hareketle karbon salınımlarının azaltılması ve enerji verimliliğinin sağlanması gibi süreçleri yönlendiriyor. 

PNQ'den özel yazılım, 7-24 takip ve raporlama hizmeti
Müşterilerinin öncelikli olarak elektrik ve iklimlendirme verilerinin analizinden hareketle en uygun enerji sistemini belirlediklerini söyleyen PNQ Teknoloji Sistemleri İş Geliştirme Direktörü Murat Erden:

"Ardından kurduğumuz sistemi E-POWER & E-VISION sistem yazılımlarımız ile 7-24 takip ederek sağlanan kazancı izliyor, sistemi kontrol ediyor ve raporluyoruz. 25 yılı aşkın teknik servis deneyimimiz ile mekanik müdahale gerektiğinde derhal en yakın servis elemanını GPS üzerinden belirleyip tesise yönlendiriyoruz. " dedi. 

 

Türkiye için enerji tasarrufunda yeni dönem

 

Şehir içi işletmelere ENER-G çözümleri
ENER-G tarafından uygulanan ve ısıtma-soğutma ve elektrik üretiminin kombine şekilde modüler yapılı bir sistem aracılığıyla sağlandığı kojenerasyon ile var olan sisteme eklemlenen soğutma sistemleriye trijenerasyon sistemleri, enerji maliyetlerinin ciddi oranda düşmesini sağlıyor. Bu çözümle birlikte ısı ve elektrik işletme içinde tutuluyor ve ENER-G çözümü ile finansal, operasyonel ve ekolojik faydalar sağlanmış oluyor.