Türkiye ilk kez Köln Mobilya Fuarı'nda

Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, dünyanın en önemli mobilya fuarlarından biri olan IMM Köln Uluslararası Mobilya Fuarı'na katılım kararı aldı

Türkiye ilk kez Köln Mobilya Fuarı'nda

18-24 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenlenecek IMM Köln Uluslararası Mobilya Fuarı'na katılım kararı alan İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği bir ilke imza atıyor. Birlik, bir hafta boyunca devam edecek olan ve dünyanın en önemli, ofis, mutfak, bahçe mobilya üretici, ihracatçı ve satın almacılarını aynı çatı aldında buluşturacak dev organizasyonda Türkiye'yi ilk kez temsil edecek.

Türk mobilya üretilcileri asil değerleriyle dev fuarda
İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği
Başkanı Ahmet Güleç, Türk mobilya üreticilerinin zanaat, ustalık, yetenek ve gelenekselliği bünyesinde barındıran asil değerleriyle yarattığı iddiayı uluslararası platforma taşıyacaklarını belirterek, Türk mobilyasının global bir marka değeri taşıdığını söyledi. Güleç:

"İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği olarak bizler, nesilden nesile geçmiş neredeyse artik genlerimize işlemiş olan tüm bu pozitif olguların, adeta kimyamızda var olduğunu düşünerek dünya çapında markalaşacak bir söylemle iş ortaklarımızla seslenmeye karar verdik" dedi. 

Türk mobilyasının global gücü
Açıklamasında Türk Mobilya Endüstrisi'nin doğadan aldığı her ürünü en iyiye ulaştırmak için element gibi işlediğini ve mobilya işinin kimyasından koduna tüm detaylarının ayrıntısına kadar uzanan tasarımını vurgulamak için Furnistry ismini verdiklerini de vurgulayan Güleç:

"FURNISTRY, herkesin aklında daha teknolojik, bilimsel bir iz bırakacak, devamında çoğaltılabilir formülleri ve ikonik anlatım dili ile kolayca yaygınlaştırılabilecektir." dedi. 

Güleç, basit, hızlı, kolay ve doğru çözümler sunan Furnistry'nin Türk Mobilya Endüstrisi'nin tüm elemanlarını aynı çatı altında bulunduran şemsiyesi olduğunu da sözlerine ekledi.