Türkiye İMSAD: Temel ilkemiz demokrasi

Türkiye İMSAD, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yaptığı açıklama ile demokratik kurumları işlemez hale getirmeye yönelik her türlü girişimi kınadığını vurguladı

Türkiye İMSAD: Temel ilkemiz demokrasi

"Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği, kamuoyuna yönelik yaptığı açıklama ile 15 Temmuz günü gerçekleşen darbe girişimini lanetlediğini açıkladı.

Demokratik kurumlar işlemeli
Yaptığı açıklamada demokratik kurumların işlemesinin önemine vurgu yapan Türkiye İMSAD, bu kurumları işlemez hale getirmeye yönelik girişimleri kınadı. Türkiye İMSAD açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye Cumhuriyeti’nin en temel ilkesi olan demokrasiyi hedef alan darbe kalkışmasını Türkiye İMSAD olarak lanetliyoruz. Demokratik kurumları işlemez hale getirme çabasıyla; ülkemizi bölmeye, kurumlarımızı yok etmeye ve en önemlisi insanımızın canına kastetmeye yönelik her türlü eylemi şiddet ve nefretle kınıyoruz. Darbe girişiminde yaşanan menfur saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve milletimize başsağlığı diliyoruz."

Reel sektörden kınama
Diğer taraftan gayrimenkul sektörünün en önemli isimlerinden de darbe girişimine yönelik kınama açıklamaları gelmeye devam ediyor. Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, bu girişimin atlatılması yolunda çaba gösteren kişi ve kurumlara teşekkür ederek, girişimin bir an önce arkada bırakılması ve ekonomiye odaklanılması uyarısında bulundu. Demir:

"Güçlü bir Türkiye güçlü bir ekonomi ile mümkün. Tüm iş dünyasını buradan ekonomimizi güçlendirmek için ne yapılması gerekirse onu yapmaya davet etmek istiyorum. Her zamankinden daha fazla gayret gösterme zamanı..." şeklinde konuştu.