Türkiye İMSAD'dan CHP saldırısına kınama

İMSAD Yönetim kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar yayınladığı bir mesajla CHP konvoyuna yönelik saldırıyı kınadı

Türkiye İMSAD'dan CHP saldırısına kınama

Dün CHP konvoyuna yönelik olarak gerçekleştirilen saldırı, iş dünyasında tepkiyle karşılandı. Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği-Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar yayınladığı bir mesajla saldırıyı kınadığını açıkladı.

Hinginar: Saldırıyı lanetliyoruz
Açıklamasında Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aralarında olduğu parti konvoyunun geçiş güzergahına yapılan terörist saldırıyı lanetlediklerini belirten Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar:

"Kendisine ve tüm CHP ailesine geçmiş olsun diyor, saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.   Türkiye’nin ana muhalefet partisi liderine karşı yapılan bu hain saldırıyla ülke içinde huzursuzluk ve infial yaratmak isteyenler asla bu amaçlarına ulaşamayacaklar. Ülkemizin refahını, birlik ve bütünlüğünü hedef alan her türlü eylemi nefretle kınıyoruz." dedi. 

CHP konvoyuna saldırı
Dün Artvin'in Şavşat ilçesinden Ardanuç'a gitmekte olduğu sırada, Yanıklı Köyü yakınlarında silahlı gruplarca CHP heyetine yönelik saldırı gerçekleştirilmişti. Kılıçdaroğlu'nun araç içinde koruma altında tutulduğu çatışma sürecinde bölgeye askeri helikopter desteği istenmiş çatışmanın ardından CHP Genel Başkanı Şavşat Kaymakamlığına getirilmişti. Çatışmada 1 er şehit oldu.