Türkiye İMSAD'dan terör saldırısına kınama

28 Haziran günü Atatürk Dış Hatlar Terminali'nde meydana gelen terör saldırısını kınadığını açıklayan Türkiye İMSAD: "Saldırıyı lanetliyoruz..." dedi.

Türkiye İMSAD'dan terör saldırısına kınama

""Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği-Türkiye İMSAD, yayınladığı bir mesajla dün Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde meydana gelen terör saldırısını lanetlediğinı açıkladı. Mesajda: "Terör saldırısı, yıllardır ülkemizde yaşayan hain düşüncelerin ve ekilmeye çalışılan kötülük tohumlarının bir devamı olarak yine tüm halkımızı derin bir üzüntüye boğmuştur..." denildi. 

Dünya halklarını hedef alan saldırı
Son dönemde yaşananlardan farklı olarak söz konusu saldırının yalnızca Türkiye'yi değil dünya halklarını da hedef aldığının vurgulandığı Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı imzalı açıklamada:

"Sivilleri hedef alan bu saldırı hiçbir vicdan, inanç, düşünce sistemi ve ahlakla bağdaşmamaktadır. İnsanlığın geleceği, yalnızca bir milletin elinde değil, tüm dünyanın ortak sorunudur. Bu nedenle tüm hükümetler insanlıkla bağdaşmayan bu olaylara karşı ortak hareket etme sorumluluğundadır." ifadelerine yer verildi. 

Çözüm birlik olmakta
Terör olaylarına karşı sivil birliklerin ve halkın ancak tek vücut olduğunda karşı koyabileceğini ve güçlenebileceğini vurgulayan Hinginar açıklamasına şöyle devam etti:

"Ekonomik, siyasi ve sosyal refaha ve milletçe huzura kavuşmanın yegâne temeli, sahip olduğumuz ortak değerlere sımsıkı sarılmaktan, barış ve kardeşlik üzerine kurulu ahlaki temellerimizi korumaktan geçmektedir. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne zarar vermeye çalışan ve halka korku salmayı amaçlayanlar asla başarılı olamayacak, tarihte her zaman yazdığı gibi kötüler ve kötülük sonunda kaybedecektir Daha güzel bir dünya ve mutlu bir geleceğe olan inancımızı hiçbir kötülüğün yıkamayacağını belirtir, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tüm yurdumuza başsağlığı ve yararlılara acil şifalar dileriz. "