Türkiye İstanbul Finans Zirvesi'ne kilitlendi

İstanbul ekonomik krizin küresel boyutları ve ekonominin nasıl hareketlenebileceği konularının tartışılacağı Finans Zirvesi'ne kilitlendi. 8-9 Eylül tarihleri arasında Hilton Convention Center'de düzenlenecek etkinliği siyaset ve ekonomi dünyasının zirvesindeki isimlerin katılımı bekleniyor

Türkiye İstanbul Finans Zirvesi'ne kilitlendi

Türkiye. başta "küresel kriz" ve ekonomiye getireceği yük olmak üzere uluslararası finans sorunlarının tartışılacağı İstanbul Finans Zirvesi'ne kilitlendi. Ana fikrini "Düşük Büyüme ve Düşük Faiz Ortamında Yol Almak" konusunun oluşturduğu etkinliği, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardıcısı Cevdet Yılmaz'ın yanı sıra Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun ve Ekonomi Eski Bakanı Ali Babacan'ın katılması bekleniyor. Etkinliği, ABD Merkez Bankası tarafından Eylül ayında yapılacak toplantıdan hemen önce gerçekleşmesi ise dikkat çekiyor.

Merkez Bankası Başkanı Başçı'dan sunum
Programın en dikkat çekici sunumlarında birini ise Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı yapacak. "Para Politikası ve Finansal İstikrar" konulu oturumda, Başçı'nın yanı sıra İzland merkez Bankası Başkanı Mar Gudmundsson'un da bir sunumu olacak. 

 

Finans Zirvesi İstanbul'da toplanıyor

 

Dünyanın en önemli finansçıları İstanbul'da
Düşük büyüme ve düşük faiz ortamında finansal karar alıcıların büyük risk alma eğilimlerinin konuşulacağı etkinliği dünyanın dört bir tarafından önemli finansçıların katılımı bekleniyor. Bunların başında İngiliz MRL Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Cornelia Meyer, Casablanca Finance City Authority CEO'su Said ıbrahimi ve Borsa İstanbul Başkanı Dr. Talak Ulussever'in yanı sıra Frankfurt Main Finance Genel Müdürü Hubertus Vath da geliyor 

Son bey yılda zirveye toplam 35 ülkeden 173 konuşmacı ve 51 farklı ülkeden beş binin üzerinde katılım sağlanmıştı. Bu seneki zirveye de Kuzey Amerika, Avrupa, Körfez Bölgesi ve Doğu Asya'dan çok sayıda katılımcı bekleniyor.