Türkiye Müteahhitler Birliği "uluslararası" ödülleri topluyor

Türkiye Müteahhitler Birliği Üyeleri, Engineering News Record dergisinin "Küresel Proje Yarışması"ndan iki birincilik ödülüyle döndü

Türkiye Müteahhitler Birliği

Engineering News Record Dergisi'nin her yıl düzenlediği Küresel Proje Yarışması'na, Türkiye Müteahhitler Birliği damgasını vurdu. TMB yarışmadan, iki birincilik ödülüyle döndü. 

TMB'den iki birincilik ödülü
Engineering News Record Dergisi tarafından düzenlenen "Küresel Proje Yarışması'nda" SUMMA, Dakar Uluslararası Kongre Merkezi ile, TAV da Medine PRens Muhammed Bin Abdülaziz Uluslararası Havalimanı projeleriyle büyük ödül kazandı. Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, Türk müteahhitlerinin uluslararası platformdaki güç ve etkinliğinin her geçen gün arttığını belirterek: 

"Türk müteahhitleri olarak tam 7 yıldır firma sayımız ile dünya ikincisi konumunda bulunmak bizim için büyük gurur kaynağıdır. Artık bu konumlanmamızın yanına, kalitesi uluslararası ödüllerle tescil edilen projelerimizi ve iş yapma hızımızı ekleyerek Türk Müteahhitliği markasını daha da yukarılara taşıdığımızı düşünüyorum. Türkiye Müteahhitler Birliği olarak, başarılı çalışmalarıyla Türk müteahhitlik sektörüne dünya lideri olma yolunda önemli katkı sağlayan SUMMA ve TAV’ı kutluyoruz” diye konuştu. 

Türkiye Müteahhitler Birliği "uluslararası" ödülleri topluyor

Ödül kazanan projeler: TAV ve SUMMA
Farklı kategorilerde değerlendirilen uluslararası projeler arasında SUMMA, Dakar Uluslararası Kongre Merkezi projesiyle Kültür Merkezleri dalında; TAV ise, Medine Prens Muhammed Bin Abdülaziz Uluslararası Havalimanı projesi ile Havalimanları dalında dünya birincisi seçildi. Ödül kazanan firmalar, 10 Eylül 2015'de New York'ta gerçekleştirilecek ENR Küresel İnşaat Zirvesi'nde ödüllerini alacak. 

Firma Bilgisi: Tav
Proje Bilgisi: Medine Uluslararası Havalimanı