Türkiye'nin ilk sertifikalı bebek odası

ALFEMO’nun Kids&Teens markası, bu alanda yaptığı üretimde “en önemli ve ilk önceliğini” bebeklerin sağlığı ve güvenliği olarak belirledi

Türkiye'nin ilk sertifikalı bebek odası

ALFEMO’nun Kids&Teens markası, bu alanda yaptığı üretimde “en önemli ve ilk önceliğini” bebeklerin sağlığı ve güvenliği olarak belirledi. Kids&Teens, bebeklerin hassas bünyelerine uygun olarak geliştirilen, merkezi İsveç’te bulunan SP Technical Research Institute of Sweden ve TSE tarafından belgelendirilmiş, E0 normlarında malzemeyi bebek odalarında kullanan Türkiye’nin ilk ve tek markası oldu. Türkiye’de ilk E0 Formaldehit Emisyon Belgesi ile bir ilke imza atan Alfemo, Kids&Teens’inE0 normlarına uygun olarak ürettiği bebek odalarıyla büyük dikkat çekti.

Bebek sağlığını gözeten malzeme
Mobilya malzemelerinde kullanılan bazı maddelerin bebek sağlığını olumsuz yönde etkilediği gerçeğinden hareket eden firma, bebekler için büyük bir tehlike ve ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilecek malzemeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Avrupa Birliğinin, sağlık sorunları riski içermeyen ürünleri belgeleyen E1 standardına sahip olan Alfemo, bebeklerin zayıf bağışıklık sistemine sahip olmaları sebebiyle, bebek odalarında çok daha sağlıklı ve güvenli olan, E0 normlarında malzeme kullanımı tavsiye etiyor. E0 standartlarındaki ürünler, sağlıklı ve güvenli olmasının yanı sıra antialerjk ve antibakteriyel özellikleriyle dikkat çekiyor.

Firma tarafından yapılan açıklamada: 'Bütün Kids&Teens ürünleri ayrıca, çocukların güvenliği ve sağlığı için, yalnızca yüksek güvenlik ve kalite standartlarına sahip ürünlere verilen ve standartları Alman Standartlar Enstitüsü DIN (Deutscher Industrie Normenausschuss) tarafından belirlenen, GS (Geprüfte Sicherheit) sertifikasını taşımaktadır.' denildi.