Türkiye Petrolleri'nin tercihi: Yingli Solar

Türkiye Petrolleri'nin İstanbul Alibeyköy'de hizmete açtığı Türkiye'nin ilk ilk güneş enerjili akaryakıt istasyonunda Yingli Solar ürünleri tarcih edildi

Türkiye Petrolleri'nin tercihi: Yingli Solar

Yingli Solar, Türkiye'deki müşteri portföyünü genişletiyor. Türkiye Petrolleri'nin İstanbul Alibeyköy'de hizmete açtığı ilk akaryakıt istasyonundaki güneş enerji hizmetini Yingli Solar sağlayacak. 

Türkiye Petrolleri'nin seçimi Yingli Solar
Türkiye'de ilk kez Türkiye Petrolleri tarafından kurulan ve elektrik ihtiyacını güneşten sağlayan akaryakıt istasyonu, Yingli Solar desteğiyle hayata geçirildi. Projede 156 adet 250 W Yingli Solar 60 Hücreli Güneş Paneli kullanıldı 

TP istasyonları güneş enerjisine geçecek
İstasyonun 40 bin Euro'ya mal olduğunu ve tüm masraflarının 7 yıl içinde amorti edeceğini söyleyen TP Petrol Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mutlu Gül, istasyonun ömrünün ise ortalama 30 yıl olduğu bilgisini verdi. Gül:

"Bu demektir ki 23 yıl boyunca kullandığı elektriğe para ödemeyecek. Fosil yakıtla yenilenebilir enerjiyi birleştirip bir anlamda zehirle panzehiri bir araya getiriyoruz. Bu tür yenilenebilir enerjiyle beslenen akaryakıt istasyonlarını TP bayilikleri şeklinde yaygınlaştırmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Projeyi profesyonel bir şekilde deneyimli uzmanlarıyla hayata geçirilen Mepsan yönetim ve mühendislerine teşekkür eden Yingli Solar Türkiye Genel Müdürü Uğur Kılıç da benzin istasyonlarının 24 saat boyunca enerjiye ihtiyaç duyduklarını söyledi Kılıç:

"Türkiye Petrolleri’nin başlattığı uygulamanın tüm Türkiye’ye örnek olmasını umuyorum. Bu başarılı uygulamanın ardından benzin istasyonlarına yönelik güneş enerjisi projelerinin yakın zamanda artacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.