Türkiye Uluslararası Mimarlık Sergisi'ne hazırlanıyor

Dünyanın en önemli mimarlık aktivitelerinden biri olan ve 28 Mayıs-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 15. Uluslararası Mimarlık Sergisi'nin Türkiye Pavyonu için son başvuru tarihi 23 Ekim 2015 olarak belirlendi

Türkiye Uluslararası Mimarlık Sergisi'ne hazırlanıyor

Venedik Bienali kapsamında 28 Mayıs-27 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 15. Uluslararası Mimarlık Sergisi'nin Türkiye Pavyonu'nda yer alacak projenin belirlenmesi için son tarih 23 Ekim olarak açıklandı. 

Kimler başvurabilir?
Sanatçı, tarihçi, eleştirmen, küratör, kuramcı, tasarımcı ve mimarların, aynı zamanda ilgili alanlarda çalışan kişi ve kurumların katılım gösterebileceği başvuruların iki aşamada gerçekleşeceği açıklandı. Birinci aşamada başvuruların Türkiye Pavyonu sergisinin kavramsal çerçevesinin belirlemesi bekleniyor. Mimarlık alanındaki güncel sorunları yeni fikir ve kavramlar üzerinden değerlendiren ve yerel ve global boyutlara yansıtabilen projelerin kavramsal bir çerçeve sunması hedefleniyor. İkinci aşamada ise, ürünlerin, küratöryel ekip, bütçe, yayın ve yöntem gibi konular üzerinden değerlendirilmesi yapılacak.

Son başvuru tarihi 23 Ekim 2015
Türkiye Pavyonu
'nda yer alacak projenin belirlenmesi için katılımcıların belgelerini 23 Ekim 2015 Cuma akşamına kadar ilgili e-posta adresine gödermeleri gerekiyor. 

28 Mayıs 27 Kasım 2016 tarihleri arasında Alejandro Aravena küratörlüğünde gerçekleştirilecek Venedik Bienali 15. Uluslararası Mimarlık Sergisi'ne katılacak eseri belirleyecek jüri içerisinde, akademisyen, sanatçı, mimar ve tarihçiler bulunuyor.