“Türkiye ve İstanbul yatırım açısından öne çıkıyor”

TOKi Başkanı Ergün Turan Türkşye’nin ve İstabul’un Finans Merkezi ve Üçüncü Havalimanı gibi projeler sayesinde yatırım açısından bölge ülkelere göre avantajlı olduğunu söyledi.

“Türkiye ve İstanbul yatırım açısından öne çıkıyor”

TOKİ Başkanı Ergün Turan dünyanın en önemli gayrimenkul organizasyonu olarak kabul edilen, Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen Uluslararası Gayrimenkul Fuarı MIPIM’i ziyaret etti. Ziyareti sırasında İstanbul Uluslararası Finans Merkezi ve Üçüncü Havalimanı gibi büyük projeler sayesinde İstanbul’un ve Türkiye’nin yatırım açısından çevresindeki ülkelere göre öne çıktığını söyledi. Turan, fuara üçüncü defa katıldığını belirterek, en önemli gayrimenkul fuarı olan MIPIM’in diğer fuarlardan farkının projelerin yanı sıra şehirlerin yatırım olanaklarının tanıtılması olduğunu belirterek, gayrimenkul şirketlerinin de büyük ölçekli fonlarla buluşma imkanı yakaladığını sözlerine ekledi. Turan İstanbul Finans Merkezi için,Dünyadaki diğer ölçekleri ile kıyaslanamayacak derecede önemli olan bu proje için yaklaşık 2 milyar dolar yatırım planlanıyor. Bu projeyi, Üçüncü Havalimanını, burada daha açıklanmayan projeleri görmek bile Türkiye'nin güvenli bir liman olup olmadığının cevabıdır" dedi.

2016’da 60 bin sosyal konut üretilecek
2016’da Türkiye’de üretilecek konutların yüzde 8’inin TOKİ tarafından yapılacağını söyleyen Turan, yeni Toki sosyal konutlarının müjdesini verdi: “TOKİ olarak bu yıl 60 bin sosyal konut yapmayı hedefliyoruz” dedi. Turan yılın ilk iki ayında 11 bin konut ihalesi yaptıklarını, Mart – Nisan aylarında da yine 11 – 12 bin konu için ihale yapacaklarını belirtti. 

Firma Bilgisi: Toki