Türkiye'nin çehresi mega projelerle değişecek

Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Türk müteahhitlik 2015 yılı sonu itibarıyla 156 adet köprünün yapımını tamamladığını ve 481 adet köprünün çalışmalarına ise devam ettiğini söyledi.

Türkiye'nin çehresi mega projelerle değişecek

3. Boğaz Köprüsü, İstanbul-İzmir Otoyolu, Marmaray ve Kanal İstanbul gibi dev projelere imza atan Türkiye 26 Mayıs'ta Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı'na ev sahipliği yapacak. Bu dev organizasyon öncesinde Türkiye'de yürütülmekte olan mega projeler hakkında bilgi veren Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Türk müteahhitlik sektörünün dünyanın 5 kıtası ve 100 ülkesinde, toplam değeri 242 milyar dolara ulaşan binlerce projeyi hayata geçirdiğini söyledi.

Türk müteahhitleri, dünyanın dört bir tarafında mega proje yapıyor
Toplamda 250 milyor dolarlık dev ticaret hacmine sahip müteahhitlik sektörünün 2015 yılı içerisinde de çalışmalarına devam ettiğini ve 2015 sonu itibarıyla tamamlanan 156 köprüye ek olarak 481 adet köprünün çalışmalarının ise devam ettiğini söyleyen Kartal: 

"2015 sonu itibarıyla toplam 156 adet köprünün yapımı tamamlanmış 481 adet köprünün çalışmaları ise sürdürülüyor olacak. Ayrıca 44 adet tünel tamamlanırken 96 adet tünelin yapımı devam ediyor." dedi.

Türkiye'nin çehresi mega projelerle değişecek

Dev fuar Türkiye'nin önünü açacak
Mega projelerin tanıtımlarının yapılacğı Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı'nın yerli ve yabancı proje uygulayıcıları, imalatçı ve tedarikçilerini de bir araya getireceğini bildiren Kartal, organızasyonun Türkiye'nin önünü açacağına da vurgu yaptı. 

26-28 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara Congresium'da gerçekleştirilecek olan Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilecek. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün teknik destek sunduğu etkinlik Yollar Türk milli Komitesi tarafından gerçekleştirilecek.