Türkiye'nin İlk engelli projesi Fortuna Resort

Engelli kullanımına uygun Türkiye'nin ilk engelli projesi Fortuna Resort, Alanya'nın Demirtaş Mahallesi'nde inşa ediliyor

Türkiye'nin İlk engelli projesi Fortuna Resort

Engelli kullanımına uygun Türkiye'nin ilk engelli projesi Fortuna Resort, Alanya'nın Demirtaş Mahallesi'nde inşa ediliyor. 30 bin 941 metrekarelik alan üzerinde, Alman standartlarında inşa edilen Fortuna Resort'un 6 bloktan oluşan ilk etabı hayata geçti. 

Gazipaşa Havaalanı ve Alanya merkeze 17 kilometre uzaklıkta yer alan proje, deniz ve doğa manzarası ile fark yaratıyor. Özellikle Avrupa'da tekerlekli sandalye kullanan tatilcilerin tercihi olan projenin Türkiye'de satış ve pazarlamasını Keller Williams Cadde Bölge Müdürlüğü gerçekleştirecek. 

Türkiye'nin İlk engelli projesi Fortuna Resort

5 yıldızlı otel konforunda

Alman mimar, mühendis ve kontrolörleri işbirliği ile sağlam ve güvenilir metotlar ile inşa edilen Fortuna Resort projesinin 5 yıldızlı otel konforunda aranılan her türlü imkana sahip olduğunu belirten Keller Williams Cadde Bölge Müdürlüğü Danışmanı Filiz Dede; İsmini Antik çağlarda insanların kentlerini koruduklarına inandıkları tanrıça Fortuna’dan alan proje yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini üzerine çekiyor. Projenin en önemli özelliği engelli ve engelsiz vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak olanaklar sunması. Yüzde 100 engelsiz Fortuna Resort projesinin tüm sosyal tesislerinin yanı sıra 56 engelsiz dairesi var ve bu büyüklükte bu özelliklere sahip Türkiye’de başka bir tesis yok.''

Türkiye'nin İlk engelli projesi Fortuna Resort

İlk etabın yüzde 60 satışı gerçekleşti

Dede; ''Projenin ikinci etabında ise yine yaklaşık 80 engelli daire yapılacak. Özellikle Avrupa ülkelerinde tekerlekli sandalye kullanan tatilcilerin Fortuna Resort projesine ilgisi çok yüksek. Dünyanın en büyük turizm şirketlerinin kiralama talebi ile ön plana çıkan Alanya Fortuna Resort’un ilk etabının yüzde  60 satışı gerçekleşti. Bugüne kadar Almanya, Danimarka, Belçika ve Hollanda başta olmak üzere Kuzey Avrupa ülkelerindeki yatırımcılara satış yapıldı. ” diye konuştu. 

Türkiye'nin İlk engelli projesi Fortuna Resort

6 sene içinde kendini amorti edebiliyor

Alanya'nın kilometrelerce uzunluktaki ince kumlu sahillerine 1 kilometre uzaklıkta hayata geçirilen Fortuna Resort projesinin metrekare fiyatlarının 1000 Euro'dan başladığını söyleyen Dede, gerek yerli gerekse de yabancı tatilcilerin Alanya'ya ilgisinin çok yüksek olduğunu, hizmet vermeye başladığı günden bu yana tekerlekli sandalye kullanan tatilcilerin ilgi odağı olan sitede haftalık 500 Euro'dan başlayan kiralama fiyatları ile 6 sene içinde kendini amorti edebildiğini söyledi. 

 

Proje Bilgisi: Fortuna Resort