Türkiye'nin ilk "Havarayı" hangi projeye geliyor?

Türkiye'nin ilk havarayı, Vadistanbul projesinde hayata geçiriliyor. Artaş, Aydınlı ve İnvest ortaklığıyla inşa edilen havaray tamamlandıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredilecek

Türkiye'nin ilk

Türkiye ilk havarayına Vadistanbul projesi ile kavuşuyor. Artaş İnşaat, Aydınlı Grup ve İnvest İnşaat ortaklığıyla hayata geçirilen havarayın tamamlandıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesi bekleniyor.

Havaray 14 milyon euro'ya mal olacak
Havaray, bünyesinde AVM, alışveriş caddesi, otel ve ofis barındıran Vadistanbul "Bulvar" etabını Seyrantepe Metro hattına bağlayacak. 7.5 milyon Euroluk mekanik maliyetiyle birlikte projenin toplam maliyetinin 14 milyon Euro'yu bulması bekleniyor. Ortaklık tarafından yapılan açıklamada havaray projesinin tamamlanmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredileceği belirtildi.

Türkiye'nin ilk "Havarayı" hangi projeye geliyor?

ÇED başvurusuna olumlu yanıt
Havaray projesi kapsamında Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı'na yapılan başvurunun ÇED Yönetmeliğinin 17. maddesine uygun olduğu belirtildi. Projede ÇED süreci böylece başlamış oldu. 

Vadistanbul projesi
424 bin metrekarelik arsa üzerinde hayata geçirilen Vadistanbul, yaşamın 1 milyon 350 bin metrekarelik inşaat alanıyla Türkiye'nin en büyük projelerinden biri olarak gösteriliyor. Dubai Cityscape Fuarı'nda Körfez yatırımcılarıyla buluşmaya hazırlanan Vadistanbul, bünyesinde toplam 2 bin 200 konut ve 108 bin metrekarelik alışveriş merkezi yer alıyor.