Türkiye'nin ilk termal sağlık kasabası açıldı

Türkiye'nin ilk termal sağlık kasabası niteliği taşıyan Narven hizmete açıldı. Yatırımın bolu ekonomisine katkısının yılda 100 milyon TL'ye ulaşması bekleniyor.

Türkiye'nin ilk termal sağlık kasabası açıldı

Türkiye için bir ilk niteliği taşıyan Narven Sağlık Kasabası hizmete açıldı. Bolu'daki tesislerinde ilk misafirlerini ağırlamaya başlayan projede birinci etap için 45 milyon dolar harcandı. Narven Termal Sağlık Kasabası'nın bütünü 250 milyon dolara mal olacak.

Narven'de Bolu ekonomisine dev katkı: Yılda 100 milyon TL
Termal turizmi alanında Türkiye'nin en büyük yatırımlarından biri olarak kabul edilen Narven Sağlık Kasabası'nın ilk etabı tamamlandı ve ilk misafirler ağırlanmaya başlandı. Narven Sağlık Kasabası'nın bütün olarak 2020 yılında tamamlanması ile birlikte yıllık 400 bin kişi ağırlama kapasitesine ulaşması bekleniyor. 2017 yılı itibarıyla da konaklama sayısı 125 bin düzeyinde olacak. 

Türkiye'nin ilk termal sağlık kasabası açıldı

İstihdama dev katkı
Proje ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Narven A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ericek, henüz birinci etabın çalışmaya başladığı projede 350 kişinin istihdam edildiğini söyledi. Ericek:

"Narven A.Ş. olarak üst düzey sağlık ve konfor sunan hizmetleri doğanın tam ortasında en doğal haliyle sunuyoruz. 2020 yılında Bolu ve ülke ekonomisine yılda 100 milyon TL turizm geliri sağlamayı hedefliyoruz. Narven yalnızca Bolu turizmine değil, aynı zamanda Türkiye turizmine de katkı sağlayacak..." ifadelerini kullandı. 

6.500 satış adedi
Narven Sağlık Kasabası projesinin önemli bir potansiyele kavuşmayı hedeflediklerini vurgulayan Narven A.Ş. Yönetim kurulu Üyesi Serdar Yıldız da tapulu hisseli gayrimenkul sistemi ile gerçekleştirilen satışların 6.500'e ulaştığını belirterek:

"Hedefimiz; Türkiye’nin 7 bölgesinde 7 sağlık kasabası kurmak…  Bolu’lu yatırımcılar olarak bu projenin ilki olan Narven’i, memleketimizde hayata geçirmenin haklı gururunu yaşıyoruz"

Firma Bilgisi: narven a.ş.
Proje Bilgisi: narven termal sağlık kasabası