Türkiye'nin sembol projelerinde Doka imzası

2016 yılı başlarında açılması planlanan İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nde 30 metre yüksekliğindeki Kuzey ankraj bloğu için döküm adımları DOKA süpervizörü eşliğinde tamamlandı

Türkiye'nin sembol projelerinde Doka imzası

İzmit Geçiş Köprüsü'nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 2016 yılı başlarında açılması planlanan projede, 30 metre yüksekliğindeki Kuzey ankraj bloğu dökümü, DOKA teknik ofisince, DOKA süpervizörü eşliğinde tamamlandı. 

Dünyanın en uzun ikinci köprüsünde sona doğru
DOKA, dünyanın en uzun ikinci köprüsü konumunda bulunan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'ne katkı sunmayı sürdürüyor.Orta açıklığı bin 550 metre ve asma gövde uzunluğu ise 2 bin 682 metre olan projede DOKA, Kuzey Ankraj bloğu için TOP 50 geniş yüzeyli perde kalıbını ve 150 F tırmanma kalıbı kullanımını hayata geçirdi. Projede 30 metrelik ankraj bloğu için döküm çalışmaları DOKA teknik ofisi tarafından tamamlandı. İşlem DOKA süpervizörü eşliğinde gerçekleştirildi. Projede kuzey bloğunda başlayan imalata Güney blok ile de devam edildi. Çalışma sonrasında ankraj blokları döküm adımları 3.70 metreye ulaştı. 

Türkiye'nin sembol projelerinde Doka imzası

DOKA İzmit Geçiş Köprüsü'nde
DOKA'nın çalışmalarıyla 50 metre yüksekliğindeki düz köprü ayağı Top 50 panolar ve MF 240 konsolları üzerinde tırmandırılırken, tırmanma konsolları da güvenli yük taşıma kapasitesine sahip Doka kalıcı ankrajıyla birleştirildi. Böylece ankrajların beton içinde kalması sebebiyle azami güvenlik sınırına ulaşıldı. 

Kritik yapılar ve projeye özel tasarımlar
Köprü projeleri özel tasarım ve ağır yükleriyle özel çözümler içeren yapı grupları arasında yer alıyor. Kapsamlı planlama hizmetleri yanında projeye özel taşıyıcı sistem statiğine uygun kalıp çözümlerine gereksinim duyan Köprü projelerinde, iş güvenliği de büyük bir değer taşıyor.