Türkiye'ye 1.3 milyar TL'lik yatırım fonu giriyor

Global MD Portföy Yönetimi, Türkiye gayrimenkul piyasasına girecek 1.35 milyar TL tutarındaki yatırım fonu için Alman devi Bilfinger Real Estate ile anlaşmaya vardı. Anlaşmayla birlikte sektöre batı kaynaklı sermayenin giriş yolu da açılmış oldu

Türkiye'ye 1.3 milyar TL'lik yatırım fonu giriyor

Sermaye piyasalarının önde gelen firmalarından Global MD Portföy Yönetimi, Almanya'nın gayrimenkul devi Bilfinger Real Estate ile Türkiye gayrimenkul piyasasında kurulacak yatırım fonu için anlaşmaya vardı. Fonun yaklaşık 400 milyon Euro(1.35 milyar TL) düzeyini bulması ve büyük bir kısmının alışveriş merkezleri ile endüstriyel tesis projelerine aktarılması bekleniyor. 

Dev anlaşma imzalandı
Anlaşma, Almanya'nın gayrimenkul devi Bilfinger Real Estate Türkiye Yatırımlar Departmanı Yöneticisi Selim Şahin ve Global Menkul Değerler'e bağlı Global MD Portföy Yönetim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Braida Fernandez'in katıldığı imza töreni ile birlikte uygulamaya alındı. Böylece, gayrimenkul sektörüne Batı kaynaklı sermayenin girişinin de yolu açılmış oldu.

Türkiye'ye 1.3 milyar TL'lik yatırım fonu giriyor

Anlaşma ile ilgili bir açıklama yapan Bilfinger Real Estate Türkiye Yatırımlar Departmanı Yöneticisi Selim Şahin,  gerçekleştirilen işbirliği ile sağlanan kaynağın çok daha büyük projeler için önemli imkanlar sağlayacağını söyledi. Şahin, 53 milyon metrekarelik alan yönetimi ile Avrupa'nın lider firmaları arasında yer alan Bilfinger Real Estate'nin 54 milyar Euro değerindeki aktif varlığı yönettiğini vurgulayarak:

"Bilfinger Real Estate Türkiye, yerel ve uluslararası müşterilerine sıra dışı gayrimenkul çözümleri sunmak için bu yılın başlarında "Yatırımlar Departmanı" kurarak Türkiye’deki hizmet yelpazesini genişletti.  Bu sayede gelişmekte olan Türkiye gayrimenkul piyasasında her geçen gün yeni fırsatlar yaratırken, Bilfinger Real Estate Türkiye olarak yerel varlığımızı arttırarak, yatırımcıların güvenilir çözüm ortaklarından biri olmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.