Turkmall'ın 4 projesini RE-PIE satın alacak

Türkiye'nin ilk gayrimenkul portföy yönetim şirketlerinden RE-PIE, Turkmall'a ait dört projeyi, kuracağı gayrimenkul yatırım fonu ile satın alacak.

Turkmall'ın 4 projesini RE-PIE satın alacak

Türkiye'de kurulan ilk gayrimenkul portföy yönetim şirkelerinden RE-PIE, Turkmall'a ait dört projeyi satın almaya hazırlanıyor. RE-PIE bu alımlar için gayrimenkul yatırım foru kuracak. 

RE-PIE'den Turkmall'ın dört projesini satın alma hamlesi
Satın almalarla ilgili bir açıklama yapan RE-PIE Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sur, Uniq İstanbul, Novada Outlet Akhisar, Novada Tokat ve Novada Outlet Söke'yi satın almak için yirer yatırım fonu kurulacağını belirtti.

Toplam büyüklüğü 300 milyon Euro'luk fon
Turkmall projelerinden oluşturulacak dört fondan üçü için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurduklarını ve dört fonun toplam büyüklüğünün 1 milyar TL-300 milyon Euro olacağını vurgulayan Sur:

"Henüz fon tanıtma toplantılarımızın ilk aşamasında ve başında olmamıza rağmen, yalnızca Novada Outlet Söke’de şu an itibariyle iki katını aşan bir taleple karşı karşıyayız. Bu da fonların geleceğine yönelik beklenti ve umutlarımızı artırıyor" ifadelerini kullandı. 

Turkmall'ın 4 projesini RE-PIE satın alacak

Turkmall ile işbirliği devam edecek
Sur, RE-PIE ile Turkmall arasındaki işbirliğinin Turkmall'a ait olan ve ileride geliştirmesi muhtemel yeni mülklerinin alımı ile devam edeceğini de sözlerine ekledi. Turkmall ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden memnuniyet duyduklarını açıklayan Sur, Sermaye Piyasası Kurulu'na da gayrimenkul sertifikaları, hukuk ve gayrimenkul yatırım fonları gibi enstrümanlara yönelik çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. 

7 fonun değeri 3 milyar TL'yi aşacak
RE-PIE'nin tüm ortaklarının gayrimenkuy, gayrimenkul geliştirme, şehir planlama, fon yönetimi ve ekonometri gibi konularda uzman kişilerden oluştuğunun altını çizen RE-PIE Yönetim kurulu Üyesi Dr. M. Emre Çamlıbel de:

"RE-PIE, şu ana kadar üç yatırım fonunun kurulması için SPK’dan iç tüzük onayı aldı. Anadolu Stratejik Arazi Fonu, gelişmekte olan kentlerde arsa-arazi yatırımı yapacak. Söz konusu fonun yıllık getirisinin TL bazında yüzde 15’in üzerinde olması hedefleniyor. İç tüzük onayı alan ve Maslak 1453 projesinin ticari birimleriyle ilgilenen ikinci fonumuz Maslak 1453 Fonu, üçüncü fonumuz ise karma mülklere yatırım yapacak Milenyum Fonu olacak. Önümüzdeki üç yılda kuracağımız fonların toplam değerinin 3 milyar TL’ye ulaşmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.