Turkuaz Seramik Avrupa'nın liderlik koltuğunda

25 yılı aşkın süredir faaliyet gösterdiği seramik sektöründe uluslararası bir güce ulaşan Turkuaz Seramik, yıllık 2.5 milyon adetlik üretimiyle Avrupa'da birinci sıraya yükseldi.

Turkuaz Seramik Avrupa'nın liderlik koltuğunda

25 yılı aşkın zamandır vitrifiye sektöründe çalışmalarını sürdüren Turkuaz Seramik, yıllık 2.5 milyon adetlik üretimiyle Avrupa liderliğine yerleşti. İncesu Organize Sanayi Bölgesi'nde yaptığı fabrika yatırımı ile üretim kapasitesini yüzde 100 oranında artıran firmanın 2016 yılı içinde  cirosunu yüzde 25 oranında artırmayı hedefliyor.

Turkuaz Seramik atılım hedefini sürdürüyor
Vitrifiye, armatür vebağlantı elemanlarından oluşan geniş ürün portföyüne sahip oldukları bilgisini veren Turkuaz Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Özkaya yıllık 2.5 milyon ürün imalatıyla sektörün ilk üç aktöründen biri olduklarını söyledi. Özkaya, Turkuaz Seramik için ihracatın büyük bir önem taşıdığını da vurgulayarak:

"60 ülkede tanınıyoruz. Üretimimizin yüzde 35-40’lık kısmını özellikle Avrupa ve Balkan ülkelerine pazarlıyoruz. 2015 yılında ABD’ye ihracat yapmaya başladık. Ayrıca Libya, Tunus, Cezayir, Ukrayna, Irak, Ürdün, İsrail, Kosova, Bulgaristan, Almanya, İtalya, İngiltere’de mağazalarımız bulunuyor..." dedi.

Turkuaz Seramik Avrupa'nın liderlik koltuğunda

Turkuaz Seramik'ten 2016 hedefi
Firmanın uluslararasıvizyonu ile kısa sürede pazarın öncü konumlarından birine ulaştıklarını ve gelişen teknolojileri sürekli takip eden uzman kadrosu ile yenilikçi ve sıra dışı ürünler geliştirdiklerini söyleyen Özkaya, tasarım aşamasından itibaren Avrupa standartlarına uygun ürünler gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Özkaya:

"Bu doğrultuda TSE tarafından ‘TSE Çift Yıldız Belgesi’ almaya hak kazandık. Tüm ürünlerimizi Avrupa standartlarında üretiyoruz. 2016 yılında da Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu girmeyi, pazar payımızı %18’e, ihracatımızı ise %55’e çıkarmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.