Turner International İstanbul'u seçti

Türkiye'de İş Bankası Kuleleri ve Atatürk Havalimanı gibi dev projeleri hayata geçiren Turner International Avrupa Merkez ofisini İstanbul'a kurma kararı aldı

Turner International İstanbul'u seçti

Türkiye'de başta İş Bankası Kuleleri, Birinci Boğaz Köprüsü ve Atatürk Havalimanı olmak üzere çok sayıda dev projeyi hayata geçiren, gökdelen inşaatlarında çelik kullanımının öncüleri arasında yer alan Turner International, Avrupa Merkezi'ni İstanbul Trump Towers'ta açtı.

Dünyanın en büyüklerinden
Tüm dünyanın en büyük inşaat firmalarından olan ve Türkiye'de dev projelerin hayata geçirilmesini sağlayan Turner International Avrupa Merkezi'ni İstanbul'da kurdu. 111 yıl önce Henry Turner tarafından kurulan firma, Türkiye'de ilk olarak Birinci Boğaz Köprüsü inşaatını gerçekleştirmişti. 

Atatürk Havalimanı

9 milyar dolarlık bütçe
9 milyar dolarlık bütçesiyle Amerikan inşaat sektörünün en büyükleri arasında yer alan Turner International, yeni inşaat teknolojilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasındaki öncü rolüyle dikkat çekmişti. Avrupa Merkezi için İstanbul Trump Towers'i tercih eden firma, burada kurulan Turner International Avrupa Ofisi'ne, Bölge Yöneticisi olarak Maja Cesljeviç'i atadı. Firmanın Gş Geliştirme direktörlüğüne ise yurtdışı iş deneyimiyle dikkat çeken ve uzun süre Turner Amerika'da çalışan Mehmet Sami Kılıç getirildi.