Turquality programı’na perakendeye katkı ödülü

Soysal Danışmanlık tarafından düzenlenen Perakende Günleri kapsamında gerçekleştirilen Perakende Güneşi Ödülleri’nde, TURQUALITY® Programı’na ödül verildi

Turquality programı’na perakendeye katkı ödülü

22 Kasım 2013 / emlakwebtv
Soysal Danışmanlık tarafından düzenlenen Perakende Günleri kapsamında gerçekleştirilen Perakende Güneşi Ödülleri’nde, odağında markalaşma, hedefinde ise Türkiye’den Dünya markaları çıkarmak olan TURQUALITY® Programı’na “Perakendeye Katkı Ödülü” verildi. TURQUALITY Programı adına ödülü Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Vekili ve TURQUALITY Çalışma Grubu Başkanı İbrahim Şenel aldı.

Şenel: “Bugün itibarıyla, TURQUALITY® Programı kapsamında farklı sektörlerden 91 firmanın 103 markasına destek verilmektedir”
TURQUALITY® Programı’nın pilot sektör olarak hazır giyim ile başladığını hatırlatan Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Vekili ve TURQUALITY Çalışma Grubu Başkanı İbrahim Şenel, programın hazır giyim sektörünün yoğunlukla kullandığı “perakende” dinamiğinin markalaşmaya sunduğu katkıdan edinilen tecrübe ile geliştirildiğini ve tüm sektörlere açıldığını söyledi. Şenel, “Bugün itibarıyla, TURQUALITY® Programı kapsamında farklı sektörlerden 91 firmanın 103 markasına destek verilmektedir. TURQUALITY®’e hazırlık olarak düşünebileceğimiz Marka Programı kapsamında ise 47 firmanın 50 markasını destekliyoruz” dedi.

Şenel: “TURQUALITY Türkiye’de markalaşma bilincine büyük katkı sağladı”
TURQUALITY® Programı’nın geçtiğimiz süre içerisinde Türkiye’de markalaşma bilincinin oluşmasına önemli katkı sağladığına dikkat çeken İbrahim Şenel, “Özellikle son dönemde, Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan’ın vizyon ve direktifleri ile desteğin kapsamı genişletildi, program daha etkin hale getirildi. Bütün bu çabaların sonucunda firmalarımız yurtdışında önemli atılımlar yaptı, bölgesel anlamda dev markalarımız oluşmaya başladı. Bizim programa olan inancımızın Perakende Güneşi Ödülleri’nin değerli jüri üyeleri tarafından da paylaşılmış ve TURQUALITY® Programı’nın bu ödüle layık görülmüş olmasından gurur duyuyoruz. Bu ödülü program kapsamındaki tüm markalarımız adına, programın bugüne gelmesinde emeği geçen herkes adına alıyorum” diye konuştu.