TÜYAK 2013’de binalarda yangın güvenliği tartışıldı

Yangın güvenliğinin tartışıldığı TÜYAK 2013 – Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi’nde bin 500 kişinin üzerinde ziyaretçi katıldı

TÜYAK 2013’de binalarda yangın güvenliği tartışıldı

06 Aralık 2013 / emlakwebtv
Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi, TÜYAK - Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı ve Yangından Korunma Derneği Onursal Başkanı ve TÜYAK 2013 Yangın ve Güvenlik Sempozyum ve Sergisi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç ve TÜYAK Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Turanlı’nın konuşmalarının ardından düzenlenen açılış töreniyle başladı. Sektörün önde gelen firmalarının ve isimlerinin katılımlarıyla gerçekleşen TÜYAK 2013’ün ana teması "Yüksek Yapılarda Yangın ve Güvenlik" oldu.

Bin 500 kişi ziyaret etti
14-15 Kasım 2013 tarihleri arasında WOW Convention Center’da düzenlenen TÜYAK 2013’te yangın güvenliği alanında en son teknolojilerden oluşan yangın güvenliği çözümlerini sergileyen firmalar yeni iş fırsatları yaratma şansı buldu. Gerçekleştirilen 10 oturum, panel ve forumda 70 akademisyen, bilim adamı ve yangın uzmanı bir araya geldi ve yangın güvenliğini tartıştı. TÜYAK 2013’ü iki gün boyunca yaklaşık bin 500 kişi ziyaret etti ve sergi alanında ulusal ve uluslararası firmaların stantlarını görme imkanı buldu.

Kılıç: “Türkiye’nin yangın açısından daha güvenli, tedbirlerini alan bir ülke haline geleceğine inanıyoruz”
Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, önceki senelerde olduğu gibi başarılı bir sempozyum geçirdiklerini belirterek, yüksek katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi: “Yangın güvenliği sektörü her geçen gün büyüyen önemli bir sektör haline geldi. Her sempozyumda da katılımcı sayımız artıyor. Sempozyuma katılımın artmasıyla yangın güvenliği sorunlarının da azalacağına, Türkiye’nin yangın açısından daha güvenli, tedbirlerini alan bir ülke haline geleceğine inanıyoruz.”

Kılıç: “Yangın güvenliği alanında yaşanan sorunlar, ilk ağızdan öğreniliyor ve tartışılıyor”
Prof. Dr. A. Kılıç: “Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz TÜYAK 2013, kamu kurum ve kuruluşlarını özel sektör temsilcileri ve akademisyenlerle bir araya getiren önemli bir platform haline geldi. Yangın güvenliği alanında yaşanan sorunlar, ilk ağızdan öğreniliyor ve tartışılıyor” dedi.

Abdurrahman Kılıç, TÜYAK 2015 – Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi’nde sorunları azalmış, sektör olarak daha büyümüş, ülkemizde yangın sayılarını azaltmış, yangından dolayı meydana gelen can ve mal kaybını en aza indirmiş bir Türkiye olarak tekrar buluşma dileğiyle konuşmasını tamamladı.