Tuzla Marina ihalesi gerçekleşti

Tuzla Belediyesi’nin Tuzla Marina projesinin ihalesi gerçekleşti, 4 firmanın şartname aldığı ihalede 3 firma katılımcı oldu

Tuzla Marina ihalesi gerçekleşti

30 Ocak 2013
Tuzla Belediyesi'nin uzun süreden bu yana konuşulan Tuzla Marina projesinin ihalesi gerçekleştirildi. 4 firmanın şartname aldığı ihalede 3 firma katılımcı olarak yer aldı. İhaleye Bayraktar İnşaat, Kalyon İnşaat ve Gür Yapı katıldı.
İhaledeki en yüksek rakam 120 milyon 750 bin lira ile Bayraktar İnşaat'tan gelirken, ikinci en yüksek teklifi 120 milyon 500 bin lira ile Gür Yapı verdi. Tuzla Belediyesi ihale komisyonu teklifleri değerlendirerek yasal süre içinde sonucu açıklayacak.

İhale toplamda 370 bin 989 metrekarelik alanı içeriyor
İhale, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında yat limanı olarak ayrılan sahada kalan, 182 bin 559 metrekarelik yüzölçümlü denizden dolgu ve doldurulacak alan ile 188 bin 430 metrekarelik deniz yüzeyi olmak üzere toplamda 370 bin 989 metrekarelik alanı kapsıyor. 30 yıllığına kullanım izninin verilen ihalede, arsada belirtilen yerlerde yat limanı inşa edilmesi, işletilmesi ve yükleniciden işletme bedeli alınması öngörülüyor.

Çupra balığı şeklinde tasarlanan Tuzla Marina’nın deniz üzerinde AVM'leri barındıran, yeşil ile mavinin içi içe olduğu, büyük kapasiteli bir de otele ev sahipliği yapması bekleniyor. Tuzla sahillerinin halkın kullanımını öngören, içerisinde kültürel, sportif ve eğlence ünitelerinin de olduğu projeyle, Tuzla Balıkçı Barınağı’nın da modern bir şekilde yenilenmesi planlanıyor.

Proje Bilgisi: Tuzla Marina