Tuzla Piyade Okulu 'Günübirlik Tesis' oluyor

İstanbul'daki Tuzla Piyade Okulu'nun da içinde bulunduğu arazi için plan değişikliği yapıldı. Askeri alan içindeki şahıs malları, arazinin kenarına toplanarak, 'Günübirlik Tesis Alanı' yapılacak

Tuzla Piyade Okulu 'Günübirlik Tesis' oluyor

İstanbul'daki Tuzla Piyade Okulu'nun da içinde bulunduğu arazi için plan değişikliği yapıldı. Askeri alan içindeki şahıs malları, arazinin kenarına toplanarak 'Günübirlik Tesis Alanı' yapılacak. 

İstanbul'un en büyük askeri alanlarından biri olan Tuzla Piyade Okulu'nun da içinde bulunduğu arazi için hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına İlişkin rapor ile askeri alan içinde kalan şahıs malları kenara toplandı. Yaklaşık 200 bin metrekare olan bu alanın 104 bin metrekaresinin günübirlik tesis alanı, 58 bin metrekaresinin park alanı olmasına karar verildi. Alandaki 'Askeri Alan' fonksiyonu da iptal edildi. Ayrıca, E-5 ile sahil yolu arasındaki bağlantıyı sağlamak için 20 metrelik yol alanı yapılması da planlanıyor. 

Günübirlik tesis alanı

Yeni imar planına göre günübirlik tesis alanı ilan edilen alanda sökülüp takılabilir malzemeden yapılmak kaydıyla yüksekliği 4,50 metreyi geçmeyecek çay bahçesi, kafeterya, büfe, muhtarlık, güvenlik kulübesi, sporcu soyunma kabinleri, taksi durağı gibi yapılar yapılabilecek.