Tuzla'ya Marina'da geri sayım

Türkiye'nin en büyük yat limanlarından biri olacak Tuzla Marina'nın açılışı, Mart 2015 tarihinde yapılacak

Tuzla'ya Marina'da geri sayım

Yat kapasitesi açısından Türkiye'nin en büyük üçüncü marinası olan Tuzla Marina bünyesinde AVM, otel ve tema park yer alacak. Marina'nın açılışı Mart 2015 tarihinde gerçekleşecek

3 bin Tuzlalı'ya iş
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, projesi Tuzla Belediyesi'nin hayata geçirdiğini hatırlatarak, ihale dosyasındaki şart koşulan, 'çalışanların Tuzlalı' olması maddesi sayesinde 3 bin ilçe sakinine iş imkanı sağlanacağını belirtti. 185 bin metrekareye yayılan marinada 840 yat parkı ve 200 kapasiteli balıkçı barınağının bulunacağını söyleyen Yazıcı, kompleks bünyesinde ayrıca alışveriş alanları, restoranlar ve eğlence parklarının bulunacağını vurguladı. 

Tuzla Marina

Yılda 25 milyon ziyaretçi
Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı, marinanın hizmete girmesinin ardından Tuzla'ya gelen ziyaretçi sayısının senede 25 milyonu bulacağına da dikkat çekti. Yazıca: 'Tuzla'da kent mirasına kazandırılabilecek en güzel eserlerden birini hazırlamanın heyecanını yaşıyoruz. marina, denizcilik sektöründe her türlü imkana sahip olan Tuzla'nın her alanda ilerlemesine katkı sağlayacak. Mart 2015'ten itibaren Tuzla Marina'nın hizmete açılmasıyla, Tuzla, dünya çapında tanınan, bilinen ve dünyanın her yerinden ziyaretçileri ağırlayan bir merkez olacak.'  şeklinde konuştu.