Tuzla'da konut fiyatlarını yükselten iki faktör: Havaray ve metro

İstanbul'un sınır ilçesi Tuzla'da konut fiyatlarındaki artış sürüyor. Fiyat artışında havaray ve metro gibi ulaşım projeleri önemli bir rol oynuyor.

Tuzla'da konut fiyatlarını yükselten iki faktör: Havaray ve metro

İstanbul'un sınır ilçesi Tuzla'da konut fiyatlarındaki artış devam ediyor. Fiyat artışında, yakın zamanda inşaatına başlanması planlanan metro ve havaray projeleri belirleyici bir rol oynuyor

Türkiye'nin en büyük marinası ve ulaştırma projelerinin baskısı

Türkiye'nin en büyük marinalarından birine ev sahipliği yapan ilçe, diğer taraftan çok yakın bir gelecekte inşaatına başlanması planlanan metro ve havaray projeleri ile de konut fiyatlarındaki artışa tanıklık ediyor. sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Mart dönemi verilerine göre, son 3 yılda bölgedeki metrekare fiyatları yüzde 57.91 oranında yükseldi.  Artış kiralık konutlara ait metrekaer fiyatlarında ise yüzde 31.34 olarak gerçekleşti.

Satılık konut fiyatları

Mart 2017 itibarıyla Tuzla'da konut fiyatları yüzde 32.15'lik artışla ortalama 428 bin TL seviyesine ulaştı. Kiralık konutlarda ise son üç yıllık periyotta kaydedilen artış yüzde 21.68 oldu ve ortalama kiralık konutlar 1.520 TL'ye ulaştı. Havaray ve metro projelerinin hayata geçirilmesiyle birlikte Tuzla'da konut fiyatlarının daha da yükselmesi bekleniyor.