Üçüncü Havalimanı hangi semtte konut fiyatlarını etkileyecek?

İlk etabının 2018 yılında hizmete alınması beklenen İstanbul Üçüncü Havalimanı, başta Esenyurt olmak üzere kimi semtlerde konut fiyatlarının artışına yol açıyor

Üçüncü Havalimanı hangi semtte konut fiyatlarını etkileyecek?

İstanbul'un mega proje ve alt yapı yatırımları konut fiyatlarını yukarı yönlü zorlamaya devam ediyor. Avrasya Tüneli'nin Kozyatağı, Acıbadem ve Yedikule gibi mahallelerde son bir yılda yüzde 40'ları aşan düzeyde etkilediğini vurgulayan uzmanlar, benzer bir etkinin Üçüncü Havalimanı için de geçerli olduğuna dikkat çekiyor. Agency Gayrimenkul Kurucularından Gül Gül, İstanbul'un Üçüncü Havalimanı projesinin faaliyete geçmesiyle birlikte Esenyurt Bölgesi'nde konut fiyatlarının uçuşa geçeceğine dikkat çekti. 

Üçüncü Havalimanıyla birlikte fiyatlar da uçacak
İstanbul'un 2018 yılında ilk etabının açılışını yapması beklenen Üçüncü Havalimanı başta Esenyurt olmak üzere çok sayıda semt üzerinde konut fiyatlarının yükselmesine yol açacak. İstanbul'un yeni Havalimanı'nın konut piyasasını hareketlendirmeye başladığını dikkat çeken Gül, dev yatırımla birlikte İstanbul'un odağının bir anda farklı yönlere kayabileceğine dikkat çekti. Gül:

"Deneyimlerimize dayanarak yeni havalimanıyla birlikte Esenyurt bölgesinin uçuşa geçeceğini düşünüyoruz. Havalimanına ulaşımın kolaylığı, bu bölgede üretilen nitelikli binalar ve sunulan kaliteli yaşam Esenyurt’u tercih sebebi haline getiriyor” dedi.

Yatırımcıya çağrı: Esenyurt son 5 yılda 7 kat büyüdü
Esenyurt Belediyesi'nin çalışmalarıyla birlikte ilçenin on 5 yıl içinde önemli bir atılımın altına imza attığı değerlendirmesini de yapan Gül:

"İnsanların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan binalar, Esenyurt ve çevresini tercih sebebi haline getiriyor. Esenyurt büyüyerek ve yatırımlarla gelişmeye, kaliteli yaşamın adresi olmaya devam edecek..." şeklinde konuştu.