Üçüncü köprü açılışına uçaksavar önlemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binbali Yıldırım, çeşitli bakanlar ve uluslararası üst düzey katılımın olacağı üçüncü köprü açılışı için geniş güvenlik önlemleri alınmaya başlandı

Üçüncü köprü açılışına uçaksavar önlemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binbali Yıldırım, çeşitli bakanlar ve uluslararası üst düzey katılımın olacağı üçüncü köprü açılışında geniş güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. İstanbul Boğazı'nın üçüncü köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılış töreni öncesi hazırlıklar tamamlandı. Törenin yapılacağı alan ve çevresinde ise geniş güvenlik önlemleri alındı.

Üçüncü köprü açılışına uçaksavar önlemi

Açılışa uçaksavar önlemi

Köprü açılışında güvenliği sağlamak için Jandarma atlı birlikleri devriye görevi yapıyor. Özel harekat polisleri ise yüksek noktalara yerleşti. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'na ait bir helikopter ise tören alanı üzerinde devriye uçuşlarına başladı. Üzerlerinde uçaksavar ve ağır makinalı silahların bulunduğu zırhlı askeri araçlar, bölgeye hakim bir noktaya yerleştirildi. Sahil güvenlik ile donanmaya bağlı gemiler Karadeniz girişinde ve boğazda devriye görevi yapıyor. Boğazdan gemi geçişi ise tören nedeniyle durduruldu. 

Üçüncü köprü açılışına uçaksavar önlemi

Üçüncü Köprü açılışına kimler katılacak? 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın dışında uluslararası üst düzey katılım da sağlanacak. 

Saat 16.00'daki açılış törenine, Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Bakir İzetbegoviç, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajic, Gürcistan Başbakan Birinci Yardımcısı Dimitri Kumsisihvili'nin yanı sıra çok sayıda ülkenin ulaştırma ve ekonomi bakanları da katılacak.