Üçüncü köprüde iş durdu

İstanbul üçüncü boğaz köprüsü inşaatı bağlantı yollarında çalışan işçiler, paralarını alamadıkları gerekçesiyle çalışmayı durdurdu

Üçüncü köprüde iş durdu

27 Haziran 2014/Emlakwebtv
İstanbul üçüncü boğaz köprüsü inşaatının Eski Edirne Asfaltı bölgesi bağlantı yolu işçileri paraları ödenmediği için çalışmama kararı aldı. İşçiler, iş makineleri ve kamyonlarla taşıdıkları topraklarla şantiye yolunu kapadı.

Odatv'nin haberine göre, paraları ödenmediği için iş durdurma kararı alan işçiler, 4-5 aydır para alamadıklarını belirterek: "Burada yüzün üzerinde işçi vardı. Bir çoğu ayrıldı. Bize: 'Bugün git yarıl gel!' deniliyor." dedi. 

Taşeron firma sigorta ödemelerini durdurdu
Ana firma İCA'nın, taşeron firmanın paraları ödememesi halinde devreye girme taahüdüne rağmen herhangi bir adım atmadığını belirten işçiler, sigorta ödemelerinin de durdurulduğunu belirtti. Üçüncü köprü yolları inşaatında çalışan diğer çalışanların da paralarını alamadıklarını belirten işçiler: "Toplamda 1 milyon alacağımız var. Paramız ödenmeden bu yolu açmayacağız..." ifadelerini kullandılar.

Taşeron firma İDB: Ödemeleri yapacağız
Hafriyat işini alan İDB firması ise ödemelerin Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından projenin durdurulması nedeniyle yapılamadığını belirterek: "Şimdi önümüz açıldı. Dolguyu yapıp ödemelerimizi yapacağız. " dedi.