Uçurum Ev'i kim tasarladı?

Avustralyalı inşaat şirketi Modscape, kabuklu deniz hayvanlarının gemi gövdelerine yapışıp kalmasından esinlenerek 'Uçurum Ev' projesi tasarladı

Uçurum Ev'i kim tasarladı?

Kabuklu deniz hayvanlarının gemi gövdelerine yapışıp kalmasından esinlenen Avustralyalı İnşaat firması Modscape 'Uçurum Ev' projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Victoria eyaletinin kıyı bölgelerinde 'radikal' bir yazlık ev arayışı içinde olan bir çiftin başvurusu üzerine hazırlanan projelerden biri olan 'Uçurum Ev' asansörle birbirine bağlı 5 modülden oluşuyor.

Uçurum ev güvenli mi?
Uçuruma dikey olarak yerleştirilmiş çelik kazıklara oturan Uçurum Ev hakkında bir açıklama yapan İngiltere Kraliyet Mimarlık Enstitüsü Eski Başkanı Maxwell Hutchinson, kayaya saplanan konsol kirişlerin yapıyı destekleyeceğini ve ortaya çıkan tasarımın 'sağlamlığıyla ilgili şüphelerin' yersiz olduğunu söyledi. 

İnşaat sektörünün olağandışı şeylerden hiç hoşlanmadığını ve Uçurum Ev projesinin oldukça pahalı olduğunu vurgulayan Hutchinson: ' Genelde evler yerdeki temel üzerinde yükselir. Ama yukarıdan aşağıya doğru asılma da mümkün olabilir. Dünyada alışılmışın dışında çok sayıda yapı örnekleri var. Ancak bütün bunlar çok pahalı işler.' şeklinde konuştu.