Ulaştırma Bakanı'ndan Doğu Anadolu'ya yatırım çağrısı

Kars, Ardahan ve Iğdır'a yatırım çağrısı yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: "Bölge Türkiye'yi Orta Asya'ya bağlayan kapı haline gelsin" dedi

Ulaştırma Bakanı'ndan Doğu Anadolu'ya yatırım çağrısı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Doğu Anadolu Bölgesi'ne yatırım çağrısı yaptı. Kars, Ardahan ve Iğdır'ı kolay erişilebilir bir merkez haline gelmesi için yapılan ulaştırma ve denizyolu yatırımlarının öncü bir rol oynayacağına değinen Bakan Arslan: "Bölgeyi Türkiye'nin Orta Asya'ya ve hatta Çin'e kadar uzanan kapısı haline getirelim..." dedi. 

Kars-Edirne hızlı tren hattı

Ahmet Arslan, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesinin Asya ile Avrupa arasındaki tren yolculukları için önemli bir etap olduğuu ve Kars'tan Edirne'ye uzanacak hızlı tren hattı için de çalışmaların tamamlandığını belirterek: "Bölgeye bir de lojistik merkez inşa ediyoruz. Çalışmalar 1 ay içinde başlayacak. Doğu Anadolu Bölgesi dünyanın her yerinden ulaşılabilecek bir merkez haline gelecek..." ifadelerini kullandı. 

Ilgar Tüneli inşaatı için geri sayım

Doğu Anadolu Bölgesi'nden Gürcistan ve Karadeniz'e erişimi sağlayacak Ilgar Tüneli inşaatının da çok yakında başlayacağını ve bu 3 ili Karadeniz'e bağlayacak Şavşat yolunun da bölünmüş hale getirildiğini söyleyen Arslan: "Ayrıca Sahara Tünlei'ni yaparak 3 il üzerinden Karadeniz'i de ülkemizin güneyine bağlayacağız..." dedi.