Ulugöl Otomotiv Ofis Binası'na Tago Architects imzası

Mimar Gökhan Aktan Altuğ liderliğindeki Tago Architects tarafından tasarlanan Ulugöl Otomotiv Ofisi, Ataşehir'de yer aldığı çevreye değer katan dinamik formu ile öne çıkıyor

Ulugöl Otomotiv Ofis Binası'na Tago Architects imzası

Mimar Gökhan Aktan Altuğ liderliğindeki Tago Architects tarafından tasarlanan Ulugöl Otomotiv Ofisi, Ataşehir'de yer aldığı çevreye değer katan dinamik formu ile öne çıkıyor. Hem kütle hem de iç mekanı ile standart ofislerin dışına çıkan yapı, açık terasları ve yeşil dokuyu çalışma alanlarına entegre ederek ofis mekanlarına yeni bir yorum getiriyor. 

Ataşehir'in en önemli finans ve yaşam merkezlerinden biri olan Ataşehir'de konumlanan Tago Architects tasarımı Ulugöl Otomotiv Ofis Binası, fonksiyonel, özgün mimarisi ve akıllarda yer tutan cephe kimliği ile bölgenin hızlı kentsel gelişim sürecinde belirleyici bir rol oynuyor. 

 

Ulugöl Otomotiv Ofis Binası'na Tago Architects imzası

 

Etrafındaki birçok ikonlaşmış proje arasından kendine has mimarisi ile sıyrılan Ulugöl Otomotiv Ofis Binası'nın ana tasarım kararları verilirken, kentteki fiziki çevre verileri çok iyi bir şekilde analiz edilerek, sürdürülebilir, rasyonel ve düzenli bir strüktür vizyonu ile hareket edilmiş. Standart ofisleri yeniden yorumlayan Tago Architects, Ulugöl Otomotiv Ofis Binası'nı tasarlarken değişken kütlelerle cephenin çok yönlülüğünü sağlamayı, yeşil teraslarla ofis işlevi birlikteliğini ve ortak alanlarla da çalışanlar arasındaki sosyal etkileşimi sağlamayı amaçlamış. 

 

Ulugöl Otomotiv Ofis Binası'na Tago Architects imzası

 

''Yeşil dokuyu çok önemsiyoruz''

Yeşil dokunun günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğuna vurgu yapan  Mimar Gökhan Aktan Altuğ, ‘‘İnsanlar bulundukları ortamda ne kadar rahat ederse ve nitelikli vakit geçirirse, o kadar çok orada bulunmak ister. Biz, temelde böyle bir mimari algıyla hareket ediyoruz. Bu bağlamda yeşil dokuyu çok önemsiyoruz ve hem dış mekanda hem de iç mekanda tasarımlarımızı yeşil dokudan bağımsız düşünmüyoruz. Ulugöl Otomotiv Ofisi’nde de yeşil dokuyu açık teraslar vasıtasıyla çalışma alanlarına entegre ederek çalışma alanlarının şeffaflığını artırmayı amaçladık’’ diyor.

15 bin metrekare inşaat alanı ile, 5 adet bodrum kat, zemin kat ve 10 adet normal kattan meydana gelen Ulugöl Otomotiv Ofisi Binası'nda malzeme farklılıkları ile cephenin zenginleştirilmesi amaçlanmış.