Ulusal Karton Ambalaj ve Stant Tasarım Yarışması için son gün 31 Mart!

Bu yıl "Sen Tasarla Dünya Görsün" sloganıyla düzenlenen Ulusal Karton Ambalaj ve Stant Tasarım Yarışması'nda son başvuru tarihi 31 Mart 2014

Ulusal Karton Ambalaj ve Stant Tasarım Yarışması için son gün 31 Mart!

18 Mart 2014 / Emlakwebtv
Üniversite yönetimleri ve öğrencilerden gelen talep üzerine başvuru süresi uzatılan, İhracatçı Birlikleri – Ulusal Karton Ambalaj ve Stant Tasarım Yarışması'nda süre daralıyor. Bu yıl "Sen Tasarla Dünya Görsün" sloganıyla düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi 31 Mart 2014 pazartesi gününe ertelendi.

Üniversitelerin "Endüstri Ürünleri Tasarımı" ve "Endüstriyel Tasarım" bölümünde eğitim gören öğrencilerin katıldığı yarışma ile sektörün gelişimine destekte bulunulması amaçlanıyor.
 
Öğrenciye ödül, üniversiteye plotter
Yarışmada birinci olan 2 öğrenci, yurt dışında eğitim olanağı kazanırken, yarışmaya en fazla proje ile katılan üniversite ise üç boyutlu tasarım makinesi "plotter" kazanma fırsatı elde ediyor.

İlk "plotter", 19 Şubat 2014 tarihinde düzenlenen teslim töreni ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'ne verildi.
Bu yılki yarışmanın sonuçları ise 21 Nisan 2014 Pazartesi günü Conrad Otel'de düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

Ulusal Karton Ambalaj ve Stant Tasarım Yarışması; İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde; Akdeniz, Ege ve Orta Anadolu Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçı Birlikleri ve Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği Derneği’nin katkıları, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin izin ve destekleriyle düzenleniyor.