Uluslararası mimarlardan kamu desteği talebi

8-10 Eylül 2015 tarihleri arasında Dubai'de düzenlenecek olan Cityscape Fuarı'na katılmaya hazırlanan Evrenol Architects kurucusu Mehpare Evrenol, Türk mimarların, global projeler üstlenmek için kamu desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi

Uluslararası mimarlardan kamu desteği talebi

8-10 Eylül 2015 tarihleri gerçekleşecek olan Dubai Cityscape Fuarı'na tamamlanmış ve inşası devam eden projeleriyle katılmaya hazırlanan Evrenol Architects, etkinlikte global yatırımcılara Evrenol DETAIL'in deneyimlerini aktarma fırsatı bulacak. Uluslararası gayrimenkul fuarlarına katılımın mimarlık firmaları açısından yalnızca proje tanıtımları için değil, aynı zamanda birikimlerin gösterilmesi açısından da büyük değer taşıdığını belirten Evrenol:

"Evrenol Architects 3 milyon metrekarenin üzerinde proje üretmiş ve hayata geçirmiş bir mimarlık firmasıdır. Proje tasarımında sahip olduğumuz güç, ulaslararıs arenada yeterince biliniyor. Ancak disiplinler arası koordinasyon ve süreç yönetimi hususundaki birikimimiz, yeterince tanınmıyor. Dubai fuarı'nda bu deneyimleri aktarma şansı bulacağız..." dedi. 

Türk mimarları nasıl öne çıkar?
Fizibilite ve altyapı hizmetleriyle birlikte yatırımcılara önemli katkılar sunduklarını ve sahip olunan birikimin Türkiye'de proje üstlenen yabancı yatırımcılar tarafından bilinmesi gerektiğinin önemine dikkat çeken Evrenol:

"Türk mimarların yerelde sahip olduğu güçlü birikim anlaşıldığı zaman, yabancı yatırımcılar kaçınılmaz olarak Türk mimarları tercih edecek. Uluslararası tanıtımlarda sağlanacak kamu desteğinin bu süreci hızlandıracağına inanıyoruz..." dedi.

Hizmet sektörünün önünün açılması büyük değer taşıyor
İnşaat faaliyetlerinin hızlanması için hizmet sektörünün önünün açılması gerektiğini de belirten Evrenol, sektörün bu yetrinliğe fazlasıyla sahip olduğu üzerinde de durdu. 

 

Firma Bilgisi: Evrenol Architects