Uluslararası ulaşım sektörü İstanbul'da buluşuyor

Bu yıl, 24-26 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Intertraffic İstanbul'a, 30 ülkeden 200’ün üzerinde katılımcı ve 90’dan fazla ülkeden 6.000’i aşkın ziyaretçi bekleniyor.

Uluslararası ulaşım sektörü İstanbul'da buluşuyor

Dünya genelinde nüfus kırsaldan kente yığılıyor. Bu durum özellikle büyük şehirleri kaldırabileceklerinden fazla nüfusa hizmet vermeye zorluyor. Örneğin, 14.8 milyonluk nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da her gün 26 milyon kişi seyahat ediyor ve trafikte ortalama 45 dk geçiriyor. Günlük trafiğe çıkan araç sayısı ise 2.25 milyon ve her gün 520 yeni araç trafiğe katılıyor. Türkiye genelinde özellikle büyükşehir belediyeleri bu büyük nüfus ve mobiliteyi yönetebilmek için akıllı ulaşım sistemlerine yatırım yapıyor. Akıllı şehir çözümleri ise yüzde 94'lük oranla en çok ulaşım alanında kullanılıyor. 

Ulaşım sektörünün global markası INTERTRAFFIC, Amsterdam, Meksika, Çin’in ardından İstanbul için geri sayıyor…

Organizatör Rai Amsterdam ve UBM NTSR’nin uluslararası gücü ile Türk ulaşım sektörü 18 yılı aşkın süredir Intertraffic İstanbul çatısı altında bir araya geliyor. İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Intertraffic İstanbul’a 30 ülkeden 200’ün üzerinde katılımcı ve 90’dan fazla ülkeden 6.000’i aşkın ziyaretçi bekleniyor. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere İran, Irak, Suudi Arabistan, Katar, Rusya ve Türki Cumhuriyetler,  profesyonel ziyaretçi katılımı için özel çalışma yapılan ülkeler arasında yer alıyor. Fuarda hızla gelişen teknoloji sayesinde sürekli gelişen akıllı ulaşım sistemleri,  trafik güvenliği, trafik yönetimi ve planlaması, park sistemleri, ulaşım altyapı sistemlerine dair son ürün ve hizmetler tanıtılacak.

Türk Kore İşbirliği…

Intertraffic İstanbul, Türkiye’de ulaşım sektöründe çok sayıda dev projenin altında imzası bulunan Kore ile Türk hükümeti arasındaki ikili görüşmelere de ev sahipliği yapacak. Fuar kapsamında eş zamanlı olarak düzenlenen çeşitli etkinliklere Eindhoven Teknik Üniversitesi Akıllı Ulaşım Bölge Direktörü Dr. Ir. Carlo JT van de Weijer gibi sektöre liderlik eden önemli isimler katılıyor. Her yıl inovasyon, Park Sistemleri, Belediye Uygulamaları ve Akıllı Ulaşım olmak üzere dört farklı kategoride verilen ‘Intertraffic İstanbul Ödülleri’ ise yeni sahipleri ile buluşmak için gün sayıyor.