Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı durakları!

Toplamda 13 kilometre uzunlukta ve 11 istasyondan oluşacak olan Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı durakları belirlendi. İşte duraklar...

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı durakları!

Toplamda 13 kilometre uzunlukta ve 11 istasyondan oluşacak olan Ümraniye - Ataşehir - Göztepe metro hattı durakları belirlendi. İşte duraklar... 

2019 yılında hizmet vermeye başlayacak

11 adet istasyona sahip yaklaşık olarak 13 kilometre uzunluğunda Ümraniye - Ataşehir - Göztepe metrosu 20 Temmuz 2016 tarihinde ihaleye çıkacak. Yapılacak olan metro hattının trafiği büyük ölçüde rahatlatması ve 2019 yılında hizmet vermeye başlaması planlanıyor. 

Marmaray ile entegre edilecek

Toplam 2 milyon 376 bin TL'lik proje bedeliyle hayata geçirilecek olan Göztepe Ataşehir Ümraniye metrosunu Ümraniye Kazım Karabelkir istasyonunda sona eriyor. Aynı zamanda metro hattının, Kadıköy - Kartal Hattı, Marmaray'la entegre olması, yapımı devam eden Üsküdar-Çekmeköy hattı ile de bağlantı sağlanması planlanıyor. 

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı durakları!

13 kilometre uzunluğunda 11 istasyondan oluşacak

Göztepe 60. Yıl Parkı'ndan başlayacak olan metro Ümraniye'de sona erecek. 13 kilometre uzunluğunda 11 istasyondan oluşacak olan metro hattı merakla bekleniyor. 

Ümraniye - Ataşehir - Göztepe metro hattı durakları

- 60. Yıl Parkı
- Göztepe
- Sahrayı Cedid
- Yenisahra
- Ataşehir
- Finans Merkezi
- Soyak Yenişehir
- Atakent
- Ümraniye Çarşı
- Hastane
- Kazım Karabekir