Ümraniye konut fiyatlarında metro gerçeği

Faaliyetleri süren metro çalışmaları Ümraniye ilçesinde konut fiyatlarının son bir yılda yüzde 22.3 düzeyinde değer kazanmasına neden oldu

Ümraniye konut fiyatlarında metro gerçeği

Yapımı devam etmekte olan İstanbul Finans Merkezi ve metro yatırımları ile Ümraniye ilçesinde konut fiyatları son bir yılda yüzde 22.3 düzeyinde yükseldi. Sahibinden.com tarafından hazırlanan Mayıs 2016 dönemine ait Emlak Endeksi'ne göre fiyatlardaki artış son 3 yılda yüzde 59 düzeyine ulaştı. 

Ümraniye konut fiyatlarında artış
Yeni mega inşaatlar ve alt yapı çalışmalarıyla Ümraniye, yatırımcıların ilgi alanına girmeye başladı. Ulaşım olanaklarındaki kolaylaşma ile birlikte bölgeye yönelik ilgi artarken, bu ilgi konut fiyatlarına yansıdı. Sahibinden.com Mayıs 2016 dönemine ait istatistiklere göre Ümraniye'de konut fiyatları son bir yılda yüzde 22.3, son üç senede ise yüzde 59 oranında yükseldi.

Metrekare fiyatları: 3 bin 544 TL
Yapılan açıklamaya göre 2016 yılı Mayıs ayı bazında, satılık sıfır konutların metrekare fiyatlarındaki artış  yüzde 49 olurken, 22 tipi dairelerin ortalama metrekare fiyatı ise 3 bin 544 TL'ye ulaştı. Bu dairelerdeki artış ise yüzde 68 düzeyinde gerçekleşti. 

İlçede kiralık konutların metrekarelerinde ise son 3 yılda yaşanan artış yüzde 78 düzeyine ulaştı.