Ümraniye Konut Projeleri Ne Durumda?

Ümraniye konut projeleri her geçen gün gelişmekte olup, ulaşım akslarının da gelişmesiyle konut sahibi olmak isteyen yatırımcıların ilgisini çekiyor

Ümraniye Konut Projeleri Ne Durumda?

Ümraniye konut projeleri son zamanlarda bir hayli arttı ve yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı. Ümraniye konut projeleri özellikleri ve ulaşım akslarının mümkün mertebede gelişmesi sonucuyla oldukça büyük bir rağbet görüyor. Ümraniye konut projeleri arasında Cuento İstanbul, Çarşı Evleri, Work Up 5.50, Loft Up 7.60, New Loca İstanbul, VIP 300 Ofisleri, Oryapark İstanbul, Casa Towers, Baraka Konutları yer alıyor.

Ümraniye konut projeleri özelliklerinden bahsetmeden önce Ümraniye bölgesi hakkında detaylardan bahsedelim.

Ümraniye İstanbul Anadolu Yakasında yer alıyor. 1987 yılında ilçe olan Ümraniye' de ilk yerel seçim 1989 yılında yapıldı. 58 kilometrekare yüz ölçüme sahip olan Ümraniye,  14 mahalle, 6 belde ve 4 köyden meydana geliyor.

Ümraniye’ye ilk yerleşenlerin Frigyalılar olduğu biliniyor.  1960 yılına kadar köy olarak kalan Ümraniye, Organize Sanayi Bölgesi olarak ilan edilmesinden sonra yoğun göçlere maruz kalmıştır. Belediye ilk defa 1963 yılında kurulmuştur.

Ümraniye Konut Projeleri!

1.Cuento İstanbul
Ümraniye konut projelerinden biri olan Cuento İstanbul YDK Yapı tarafından hayata geçiriliyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerinden meydana gelen Cuento İstanbul daire büyüklükleri 73 metrekare ile 201 metrekare arasında değişiyor. Cuento İstanbul özellikleri arasında kameralı güvenlik, açık yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, sauna, güneşlenme terası, Türk hamamı, kapalı yüzme havuzu ve yürüyüş parkuru gibi özellikler yer alıyor. 

2.Çarşı Evleri
Ümraniye’de bulunan Çarşı Evleri Arter İnşaat ile Akbulut İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. Çarşı Evleri’nde 76 adet daire ile 17 adet butik dükkan bulunuyor. 2 bin metrekare alan üzerinde 2 blok olarak inşa edilen Çarşı Evleri 2+1, 3+1, 4+1 olarak tasarlanıyor.

3.Work Up/5.50
Work Up/5.50 Ümraniye konut projeleri arasında yer almıyor. Sadece ofislerin bulunduğu Work Up/5.50 projesinde ofis büyüklükleri 220 metrekare ile 227 metrekare arasında değişiyor. Work Up/5.50 stanbul Finans Merkezi'ne 2 kilometre, Boğaziçi Köprüsü'ne 10 kilometre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 13 kilometre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne 25 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 20 kilometre mesafede bulunuyor.

4.Finans Evleri
Ümraniye Finans Evleri büyüklükleri 80 metrekare ile 160 metrekare arasında değişiyor.  Finans Evleri’nde fitness merkezi, güvenlik, kafe, kameralı güvenlik, kamelya, açık otopark, basketbol sahası, bilardo, kapalı otopark, masa tenisi, sauna, tenis kortu ve yürüyüş parkuru yer alıyor. Finans Evleri 2 bin 450 metrekare arsa alanı üzerinde yükseliyor.