Un fabrikasından loft’a: dönüşüm

Özdilek Grubu’nun ilk konut yatırımı Eskişehir’deki eski un fabrikası oldu. Şirket, eski un fabrikasını 73 konutluk loft projesine dönüştürdü

Un fabrikasından loft’a: dönüşüm

26 Temmuz 2012 / emlakwebtv

Özdilek Grubu ilk konut yatırımını Eskişehir’de gerçekleştirdi. Eskişehir'deki kentsel dönüşüm kapsamında atıl durumdaki sanayi tesislerinin konuta çevrilmesine karar verilmesiyle birlikte Özdilek Grubu, eski un fabrikasının arsasını satın alarak Eskişehir Loft Projesi adıyla ilk konut projesine başladı. Tarihi dokusu korunarak modernize edilen yapının Eskişehir'in en lüks konut projelerinden biri olması bekleniyor. 

16 milyon TL’lik yatırım
Porçuk Çayı'na yürüme mesafesinde olan projenin yatırım bedeli arsa hariç 16 milyon TL. Projede, AVM ve spa merkezinin yanı sıra, her daireye iki kapalı, iki açık otopark yeri ve bir depo alanı sunuluyor. Konut fiyatlarının 223 bin TL ile 404 bin TL aralığında değiştiği projede, eski fabrikanın hemen yanında bulunan iki katlı yönetim binası ise müze kafeye dönüştürüldü. Fabrikanın eski halinin fotoğraflarla anlatıldığı müze kafe, 73 konutluk projenin sosyal alanlarından biri olarak tasarlandı. Projede yer alacak spa merkezi ise sıfırdan bir bina olarak projeye eklendi. Eski binadan yeni binaya açılan geçiş yolu ile tarihi ve modern yapılar birleştirilmiş oldu. 

Loft projesiyle Tepebaşı’nın yeni modern havası pekişecek
Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, "Loft Projesi ile fabrika ve endüstriyel yapıların yoğunlukta olduğu Tepebaşı bölgesi günümüzde modern Eskişehir'in Avrupai ve entelektüel havasına uygun modern bir bölgeye dönüştü. Aynı zamanda bir üniversite kenti de olan Eskişehir, Loft projesi ile sahip olduğu modern havayı pekiştirecek" diye konuştu.

 

"Un fabrikasından loft’a: dönüşüm" Başlıklı Haberin Galerisi

Un fabrikasından loft’a: dönüşüm

Un fabrikasından loft’a: dönüşüm

Un fabrikasından loft’a: dönüşüm

Un fabrikasından loft’a: dönüşüm

Proje Bilgisi: N Loft